Architekt vytvořil obytné moduly pro bezdomovce pomocí umělé inteligence

Bezdomovectví je stále aktuálním problémem a architekt Shail Patel se rozhodl nabídnout inovativní a jedinečné řešení tohoto složitého sociálního problému, jak píše web Yanko Design.

Pomocí nástroje pro navrhování s umělou inteligencí Midjourney vytvořil sérii modulárních domků, které mají pomoci lidem v tíživé situaci najít místo k přespání, nebo se dokonce stát trvalým bydlením. Architektův záměr spočívá ve využití městských prostor, zejména míst pod mosty, která jsou jinak opomíjena a zapomenuta, k vybudování bezpečných, čistých a důstojných obytných prostor pro bezdomovce.

V plánu je vybudovat moduly, které budou fungovat jako samostatné obydlí a poskytnou občanům soukromý a pohodlný domov po celý rok. Domky budou vybaveny systémy vytápění a chlazení, větráním a přirozeným světlem. Budou dokonce postaveny z ekologických materiálů, které jim zajistí dlouhou životnost, a mají být také poměrně odolné. Budou mít modulární podobu, aby se zajistila snadná výstavba a montáž.

Vzhledem k tomu, že tyto moduly budou umístěny na volných pozemcích pod mosty, což nemusí být vždy nejbezpečnější, byla přijata opatření k zajištění bezpečnosti obyvatel. Stanoviště budou vybavena nejmodernějšími bezpečnostními systémy. Budou také obsazena personálem, jako jsou sociální pracovníci a zdravotníci, kteří mohou poskytovat poradenství, pracovní školení a základní zdravotní péči.

Zdroj: yankodesign.com