Aplikace WhatsApp umožní posílat zprávy do jiných aplikací

Nejpoužívanější platforma pro zasílání rychlých zpráv se stále proměňuje a nabízí nové funkce. Již brzy bude k dispozici také odesílání zpráv do jiných aplikací. Nebude to ovšem kompletně bez rizik. WhatsApp se chystá opět změnit, a to prostřednictvím nového návrhu, který slibuje revoluci ve způsobu, jakým si uživatelé vyměňují zprávy.

Funkce přicházející na platformu očekává již během toho března. Jedná se o další funkci, kterou Meta hodlá zpřístupnit, aby si udržela své místo u věrných uživatelů a pokud možno získala také nové. Nové rozhraní ovšem není volbou celé Mety, ale jedná se spíše o přizpůsobení evropským směrnicím.

Jaké změny nás čekají

Podle zákona o digitálních trzích, který vydala Evropská unie, se budou muset společnosti jako Meta, ale také Amazon, Apple, Microsoft a mnoho dalších přizpůsobit a zajistit interoperabilitu mezi platformami. Uživatelům tak bude muset být zaručena možnost výměny zpráv a obrázků s přáteli v jiných aplikacích. Jedná se o skutečné antimonopolní opatření, jehož cílem je chránit a rozvíjet všechny aplikace a zabránit tomu, aby byly některé zastíněny. Z toho vyplývá povinnost zajistit vzájemnou komunikaci s aplikacemi třetích stran.

Ne všichni jsou však z chystané novinky nadšeni. Hlavním problémem je totiž právě bezpečnost a ochrana soukromí. Díky vzájemné komunikaci mezi platformami se zvýší riziko, že se stanete obětí virů nebo online podvodů. Ne všechny aplikace totiž přijímají stejné bezpečnostní standardy. WhatsApp momentálně zaručuje šifrování zpráv end-to-end, to ovšem není standard pro všechny ostatní aplikace. Dobrou zprávou je, že změna zatím nebude povinná pro všechny a každý uživatel si ji bude muset aktivovat sám.

Zdroj: livemint