Aktualizace Google Počasí vylepšuje počasí pomocí ukazatele kvality ovzduší

Uživatelé systému Android, kteří mají rádi nekomplikovaný přístup společnosti Google k informacím o počasí, si již možná všimli nedávno zavedené vizuální změny aplikace Počasí. Zdá se, že společnost Google se u toho nezastaví a pokračuje ve zdokonalování své nabídky napříč platformami.

Nová aktualizace odhaluje, že společnost Google jemně vylepšila kartu Počasí integrovanou do výsledků mobilního vyhledávání. Nyní zde uživatelé vedle obvyklé teploty, podmínek a předpovědi najdou i rychlý ukazatel kvality ovzduší. Tato funkce je v současné době k dispozici pro uživatele systémů Android a iOS a také pro ty, kteří přistupují k vyhledávání prostřednictvím mobilního webu.

Ačkoli jde nepochybně o užitečný doplněk pro ty, kteří se zajímají o kvalitu ovzduší, někteří mohou být zklamáni, že aktualizace neobsahuje konkrétní číslo indexu kvality ovzduší (AQI). Nicméně obecný stav kvality ovzduší je stále cennou informací, kterou je třeba mít snadno k dispozici, zejména pro osoby s dýchacími potížemi nebo alergiemi, uvádí portál Phonearena.

zdroj: Phonearena