9 úžasných triků pro Windows, které vám usnadní život

Vzhledem k tomu, že systém Microsoft Windows v nejrůznějších podobách používá po celém světě tolik lidí, není asi překvapením, že existuje spousta tipů a triků, o kterých možná nevíte.

Ať už se jedná o to, jak se naučit vkládat zaškrtávací políčka v aplikacích Microsoft Word, Excel a Dokumenty Google, jak vložit symbol zaškrtnutí nebo křížku v aplikaci Microsoft Word nebo Excel nebo jak spustit číslování stránek od určité stránky v aplikaci Microsoft Word, existuje nekonečné množství otázek, které se týkají optimalizace používání systému Windows.

Zatřesením okna jej minimalizujete

Toto je jeden z našich oblíbených triků. Pokud na okno kliknete a přetáhnete ho, můžete s ním zatřást. Všechna ostatní otevřená okna se okamžitě minimalizují a vy tak získáte pracovní plochu bez nepořádku.

Snadné mazání historie prohlížeče

Pokud chcete vymazat historii prohlížení, ale nechcete lovit v nastavení prohlížeče, zkuste stisknout klávesovou zkratku Ctrl + Shift + Del. Tím se dostanete přímo do nabídky, kde můžete historii smazat.

Zvýrazněte adresní řádek

Když už jsme u prohlížečů, zkoušeli jste někdy zvýraznit dlouhou adresu URL v adresním řádku prohlížeče, abyste ji zkopírovali nebo odstranili? Proč se s tím namáhat? Místo toho stačí stisknout klávesu F6 a adresa URL se automaticky zvýrazní.

Zapomeňte na Ctrl + Alt + Del

Většina lidí při zaseknutí počítače stiskne kombinaci kláves Ctrl + Alt + Del a pak okamžitě otevře správce úloh. Místo toho zkuste stisknout kombinaci kláves Ctrl + Shift + Esc a otevřít správce úloh přímo.

Správce úloh můžete samozřejmě otevřít i klepnutím pravým tlačítkem myši na hlavní panel, ale tato metoda je trochu složitější.

God Mode

God mode neboli „Boží režim“ je zkratka pro přístup ke všem ovládacím panelům operačního systému z jediné složky. Chcete-li takového zástupce vytvořit, vytvořte na ploše (nebo kdekoli jinde) novou složku a přejmenujte ji na:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Název“GodMode“ můžete změnit. Po přejmenování se ikona změní a vy získáte přístup ke všem nejvýkonnějším funkcím systému Windows.

Zadávání názvů souborů do příkazového řádku

Jakmile otevřete příkazový řádek a snažíte se spustit soubor, je nejotravnější vypisovat celý adresář souboru: C: Libraries/Pictures atd. Místo toho zkuste soubor přetáhnout přímo do příkazového řádku a program jej zadá za vás.

Přejděte přímo na pracovní plochu

Vzpomínáte si na dobu, kdy Windows mívaly na hlavním panelu ikonu „Zobrazit plochu“? No, teď už nemusí, protože stačí stisknout klávesy Win + D. Pokud to nevíte, tlačítko Win je to s ikonou zvlněné vlajky Windows mezi levým Ctrl a Alt.

Přejmenování mnoha souborů najednou

Pokud chcete dát celé hromadě souborů stejný název, vyberte je všechny najednou a klepněte na klávesu F2. Systém Windows přidá na konec názvu každého souboru také znak (1) nebo (2), abyste se v tom nepletli.

Okamžité uzamčení počítače

Pokud necháváte svůj notebook otevřený v blízkosti přátel, kteří mají tendenci z legrace měnit vaše údaje na Facebooku, nebo pokud jen chcete zvýšit zabezpečení svého počítače, je dobré si zvyknout stisknout klávesy Win + L pokaždé, když necháte svou pracovní plochu bez dozoru.

Na rozdíl od odhlášení však zůstávají všechna okna a dokumenty otevřené.

Zdroj: itproportal.com