Zlato je ideální uchovatel hodnoty v dobách krize. Jak k němu přijít? 

Každý z vás si zajisté všímá prudkého zdražování všech lidských potřeb okolo nás. Ještě donedávna jsme museli trpět dvojcifernou inflaci, zatímco ani v současné době není zrovna nízká. Přesně v těchto nelehkých časech se hodí myslet na rozumné investice. Proč je vhodné hlavně zlato?

Jistota v nelehkých dobách 

Investiční zlato patří mezi nejstarší a nejjistější investice v celé historii. V dobách ekonomického rozkvětu jeho hodnota pomalu, ale jistě roste, zatímco v období ekonomické nejistoty dokonce raketově stoupá. Stačí se podívat na dostupné grafy, abyste se ihned přesvědčili na vlastní oči. 

Chcete uložit své těžce vydělané finance do rozumného produktu, který je bude chránit a postupem času navyšovat jejich hodnotu? Pak je zlato jasná volba. V jaké podobě se nejvíce vyplatí? 

Garance ryzosti a původu 

Samozřejmě se nebavíme o kdovíjakém bezejmenném slitku, který pořídíte v zastavárně či v internetových bazarech. Klíčem k opravdovému uchování hodnoty jsou hlavně švýcarské zlaté slitky s hologramem. Daný hologram slouží jako důkaz pravosti a celkové ryzosti konkrétního kusu. 

Ražba je provedená s pomocí speciální patentované technologie, jež se používá například u cestovních pasů západních zemí. Takový slitek můžete kdykoliv a naprosto bez problémů prodat, a to přímo znalcům z oboru. Díky tomu se dočkáte rychlé likvidity, kdybyste se náhodou ocitli v nouzi a potřebovali peníze. 

Kde zmíněné slitky koupit? V České republice je prodává ověřená společnost Zlatovna, jejíž webové stránky najdete pod odkazem v první půlce článku. Nemusíte utrácet statisíce, protože menší kousek zlata stojí necelé dva tisíce korun (bohatší jedinci mohou klidně nakoupit i zlatou cihličku). Průměrným investorům se doporučuje každým rokem dokoupit několik menších slitků.