Profesionální dedikovaný server? Coolhousing používá stejný hardware jako CERN

Datové centrum Coolhousing patří k zavedeným poskytovatelům serverhousingu, rack hostingu a dedikovaných serverů. V těchto oblastech působí přes 20 let a za tu dobu nasbírali opravdu spoustu zkušeností, znalostí a dobře vědí, že data svých klientů mohou svěřit jen tomu nejspolehlivějšímu hardwaru.

Coolhousing nedávno provedl velký update svých dedikovaných serverů Supermicro, které se vyznačují vysokou kvalitou a škálovatelností za velmi rozumnou cenu. Základ Supermicro serverů tvoří procesory Intel Rocket Lake s podporou ECC pamětí, IPMI remote managementu, dvou 1GE síťových karet atd. Zároveň se v portfoliu vyskytují i dva 16jádrové servery s Intel Ice Lake a AMD EPYC3 a klasickými rotačními disky.

Zdroj: coolhousing.net

Rotační disky, které používá i CERN

Supermicro serverů sází technici z datového centra na NVMe disky M.2 od Samsungu, které se nejen skvěle chladí vzhledem ke své velikosti, ale také z důvodu, že Samsung totiž nespoléhá na žádné softwarové úpravy, nýbrž přidává komponenty, které zaručují jasné parametry. Zajímavostí je i fakt, že serverové disky od Samsungu mají čtyři kondenzátory, které chrání data. Když server havaruje, všechna data z mezipaměti se zapíšou bezpečně na disk.

Ve dvou Supermicro serverech se však nachází klasické rotační disky. Tyto z řady Enterprise jsou od společnosti Toshiba. Napadlo by vás, že právě Toshiba disky využívá i CERN? Můžete tedy mít podobné hardwarové vybavení jako Evropská organizace pro jaderný výzkum! A ta by jistě svá cenná data neukládala na nespolehlivé úložiště.

O spolehlivost jde především

Coolhousing jednoduše vybírá hardware, který je spolehlivý a vydrží. V datacentru provozují přes 200 Supermicro serverů jako dedikované servery a další vyšší desítky serverů hostují ještě v rámci standardního serverhousingu. Klientům totiž nabízí jako jedni z mála v celé Evropě odkup dedikovaného serveru do jejich vlastnictví po 2 letech jen za 59 Kč bez DPH. A díky spolehlivým a pečlivé složeným komponentám si můžete být jistí, že vám takový server bude sloužit ještě pěknou řadu let!

Spolehněte se na kvalitu s mnoha výhodami u dedikovaného serveru od Coolhousingu.