Nová střecha? Ne, renovovaná!

Víte, že ne každé poškození střední krytiny vyžaduje její výměnu? Mnohdy stačí její restaurování či renovace.

Střecha patří mezi nejdůležitější komponenty každé stavby. Ale také nejdražší. Chrání totiž celou její konstrukci. Bez střechy by se každý dům dříve či později sesypal jako domeček z karet. Proto také každý stavitel na střechu myslí jako první. Když je zkrátka všechno pod střechou, je to základ úspěchu.

Rekonstruovat nebo si pořídit novou?

V podstatě vždy, když došlo k jejímu viditelnému poškození, například následkem silného větru, nebo jí zatéká. Odpovědět na otázku, zda je střecha zralá na výměnu, či ji stačí opravit, je ale vhodné nechat na odborníkovi. Ten zjistí stav nejenom samotné krytiny, ale také krovů, latí, oplechování komínů a dalších komponent. Pokud jsou poškozeny jenom ty, mnohdy je postačí zpevnit, vyměnit a střechu tzv. rekonstruovat.

Problémům předchází renovace

Problémům se střechou v každém případě lze předcházet. A i starší střechu renovovat. V první řadě je třeba ji udržovat v čistotě. Spoustě střešních krytin zkracují životnost především mechy a lišejníky. Pokud je ze střechy budete pravidelně odstraňovat a k tomu ještě učiníte patřičné kroky, které zamezí jejich dalšímu vzniku, přidáte své střešních krytině dalších deset let navíc.

Udržujte střechu v čistotě

Čištění střechy je v každém případě vhodné přenechat profesionálům, kteří za tím účelem používají speciální přípravky a výkonnou techniku. A především se po střechách pohybují jako vy na zemi. Například společnost Dachman technik střechy čistí speciálními nanonástřiky a poté její povrch ještě lakuje hydrodynamický agregátem. Takový nátěr střechy ji nejenže obleče do nového hávu, ale také učiní odolnější proti mrazu, UV záření i problematickým mechům. A barva navíc na ní vydrží 20 let. To vše za zlomek ceny střechy nové. Tudy cesta rozhodně vede, nemyslíte?