Umělá inteligence Gemini – díky propojení s vyhledávačem Google pomáhá poskytovat nejaktuálnější a nejrelevantnější informace

S chatboty vybavenými umělou inteligencí se roztrhl pytel. Každý velký technologický gigant vyvíjí svou verzi umělé inteligence, která by převálcovala konkurenci. Ačkoliv je v současnosti stále obrovským trendem chatGPT, vyvinutý firmou OpenAI, společnost Google hodlá konkurovat. Chatbot s umělou inteligencí vytvořený přímo Googlem se nazývá Google Gemini (dříve Google Bard).

Google Gemini je velice podobný ostatním chatbotům, například již zmíněnému chatGPT. Díky propojení s vyhledávačem Google pomáhá poskytovat nejaktuálnější a nejrelevantnější informace. Oproti chatGPT, který je připojen pouze k Bingu, je toto obrovský rozdíl.

Pro uživatele na stránce vyhledávání Google Gemini používá stejný konverzační přístup jako ChatGPT od OpenAI a vyhledávání s umělou inteligencí od Bingu. Oproti zastaralé verzi s názvem Bard, nový verze chatbota Gemini používá modernější model umělé inteligence. Navíc čerpá z obrovského indexu vyhledávače Google a zároveň využívá umělou inteligenci k syntéze čerstvých odpovědí na jakoukoli otázku.

Umělé inteligenci od společnosti Google můžete pokládat věcné a jemné otázky v reálném čase. Lze konverzovat v celých větách, nebo vám může zjednodušit složité odpovědi a poskytnout praktické návrhy, co můžete použít.

Na rozdíl od tradičního vyhledávání podle klíčových slov však mohou být vaše dotazy složité a nuancované.

Gemini je integrován do všech produktů Google, jako je Android, Disk Google a Mapy Google. Můžete jej například použít nejen k faktickému vyhledávání, ale také k pochopení hlubších otázek.

Příkladem takových otázek a žádostí může být:

  • Porovnání dvou filmů
  • Získání nápadů na oběd podle toho, co zrovna máte v lednici
  • Poskytnutí podpory programátorům při kódování
  • Konverzace na vážná témata

Mějte na paměti, že ne všechny odpovědi budou pouze věcné. Google chce splnit očekávání vyhledávačů tím, že jim nabídne hlubší informace a jednoduššími slovy, kterým porozumí i devítileté dítě.

Gemini vám pomůže zvládnout informační přetížení tím, že vám poskytne celkový přehled a možnost ponořit se do tématu hlouběji. Vzhledem k tomu, že je integrován do dalších produktů Google, můžete očekávat, že vám Gemini pomůže najít nejlepší funkci v listu Google nebo navrhnout rychlé prezentace Google Slides kolem obsahu.

Jak lze Gemini vyzkoušet?

Přejděte na stránku gemini.google.com a přihlaste se ke svému účtu Google, abyste mohli začít používat aplikaci Gemini. Hned můžete začít chatovat. Na tuto stránku se můžete vrátit, kdykoli budete chtít s Gemini konverzovat.

Až budete příště používat vyhledávač Google a další služby Google, vyhledejte výzvu k zapnutí umělé inteligence. Pokud tuto možnost na stránce Vyhledávání nevidíte, Google má pokyny pro zapnutí výsledků vyhledávání s umělou inteligencí.

Gemini má premium verzi

Tak jako ostatní chatboti, i Gemini má svou premiovou verzi, která nabízí větší škálu bonusů. V placené verzi má Gemini pokročilejší AI model Gemini Ultra 1.0. Google jej nabízí pood názvem Gemini Advanced. Rozdílem je, že umožňuje delší konverzace a poskytuje lepší výsledky než základní verze modelu.

Balíček Google One AI Premium zahrnuje přístup ke Gemini Advanced, 2 TB prostoru na Disku Google a další drobnějí výhody a stojí 19,99 USD (v přepočtu 550 Kč) měsíčně. Firma balíček nabízí na první dva zkušební měsíce zdarma.

Zdroj: Lifewire, Google Blog, Gemini