Takto mohou v blízké budoucnosti vypadat čerpací stanice. Jedna taková, která nabízí více jídla a aktivit je v Anglii

Jedna londýnská čerpací stanice zcela změnila představu o tom, jak může vypadat tankovací prostor. Na začátku roku 2022 odstranila čerpací stanice Shell v anglickém Fulhamu všechna svá benzinová čerpadla, aby místo nich nabídla rychlonabíječky pro elektromobily.

Přístřešky nad každou nabíječkou jsou vybaveny solárními panely a dokážou plně nabít Teslu Model 3 přibližně za půl hodiny, což stojí přibližně 39 dolarů, v přepočtu cca 840 Kč. Navíc je tato stanice mnohem luxusnější, než jsou lidé zvyklí.

Protože nabíjení elektromobilů trvá déle než tankování benzinu, stanice nabízí více jídla a aktivit, které si zákazníci mohou užít při čekání. Lidé nabíjející svá auta si mohou koupit potraviny, kávu, nechat si umýt auto nebo dokonce odpočívat na lehátkách. Společnost Shell by ráda instalovala více takových stanic, protože lidé častěji utratí peníze za jiné zboží, pokud se budou muset zdržet o něco déle.

Z finančního hlediska má budování většího počtu těchto čerpacích stanic pro společnosti, jako je Shell, smysl vzhledem k rychlému růstu trhu s elektromobily. Společnost McKinsey & Co. zjistila, že instalace takových stanic může pro dodavatele představovat příležitost v hodnotě několika miliard dolarů. Společnost Shell má v plánu vytvořit další dobíjecí stanice pro elektromobily v Anglii i v USA, přičemž do konce roku 2025 jich chce mít 500 000.

Zdroj: redakce, Yahoo