Společnosti Toyota a Yamaha společně vytvořily průlomový vodíkový motor

Společnosti již léta slibují dodávky vodíkových motorů a tvrdí, že vodík je čistým palivem budoucnosti. Výrobci automobilů Toyota a Yamaha spojili své síly, aby vyvinuli 5 litrový motor V8 na vodíkový pohon.

Jak informuje web Yamaha-motor, vodíkový motor není úplně novinkou. Vychází z modelu, který v současnosti používá sportovní kupé Lexus RC F. Na vodíkovém motoru ale došlo k mnoha úpravám, například ke změnám ve vstřikovačích, v sacím potrubí a dalších.

Podle webu InterestingEngineering, má tento nový motor 449 koní při 6800 otáčkách za minutu, což je docela působivé. Motor ale hlavně musí dělat radost každému, kdo s ním jezdí.

„Každý, kdo přijel testovat prototyp vozu s vodíkovým motorem, byl na začátku poněkud skeptický, ale vyšel z vozu s velkým úsměvem na tváři,“ uvedl inženýr Takeshi Yamada, který pracuje ve vývojovém týmu vodíkových motorů Yamaha.

„Vodíkové motory mají potenciál být uhlíkově neutrální a zároveň si zachovávají vášeň pro spalovací motor,“ řekl prezident Yamahy, Yoshihiro Hidaka.

Mohl by to být průlomový vodíkový motor, na který všichni čekáme?

Zdroj: interestingengineering.com, yamaha-motor.eu