Snapchat má funkci sdílení polohy v reálném čase. Jak funkci můžete využít?

Snapchat představuje zcela novou funkci sdílení polohy pro přátele a rodinu. Zobrazí aktuální polohu uživatele v reálném čase, informuje portál Engaget.

Dnešní doba není příliš bezpečná, takže by bylo dobré, kdyby nás rodiče a přátelé mohli rychle najít. Existuje mnoho nástrojů, které to umožňují, ale nemusíte si nutně hned kupovat AirTag, který je v těchto obchodech k dispozici. Funkci určování polohy poskytuje také oblíbená aplikace Snapchat.

Messenger má již několik let funkci sdílení aktuální polohy na mapě. Současná verze této funkce se však mírně liší, protože funguje pouze tehdy, když je aplikace otevřená. Tato funkce nám umožňuje sdílet naši aktuální polohu s přáteli v reálném čase. Můžete také nastavit dobu, po kterou bude naše pozice přátelům k dispozici. V závislosti na vašich potřebách to může být 15 minut, hodina nebo až osm hodin.

Tato funkce může být velmi užitečná pro lidi, kteří plánují například schůzku před koncertem, protože se pak snáze najdou. Můžete ji také použít k zajištění své bezpečnosti, například když jdete na rande s někým, koho jste právě poznali. Rodina a přátelé pak budou vždy vědět, kde se nacházíte.

Tím však plány na zavedení nových funkcí, které se mohou hodit rodičům nezletilých uživatelů aplikace, nekončí. Ještě letos bude Snapchat vybaven zcela novou funkcí rodičovské kontroly, která umožní kontrolovat přístup k aplikaci.

Zdroj: engadget.com