Radar, který vidí skrz zeď? To není sci-fi, ale XAVER 1000, radar nové generace

Firma z Izraele, Camero-Tech, vytvořila přenosný, vysoce výkonný radar nové generace, který skutečně „vidí“ skrz zdi. Nazývá se Xaver 1000 a poskytne ozbrojeným silám, policii, zpravodajským jednotkám a záchranářům bezkonkurenční schopnosti.

Podle webu InterestingEngineering, přechůdci radaru Xaver 1000 byli nasazeni ve více než 50 zemí světa. „Radary Xaver poskytují významné schopnosti v oblasti shromažďování informací, protiteroristických aktivit, záchrany rukojmích, protidrogových operací a mnoha dalších operací a misí,“ vysvětlila společnost Camero-Tech.

Co vlastně umí poslední model radaru, Xaver 1000? Je vybaven systémem sledování živého cíle na základě umělé inteligence a vlastní 3D technologii ‚Sense-Through-The-Wall‘, která mu umožňuje vidět lidi nebo statické objekty za zdmi a překážkami. Obrazy živých objektů ve vysokém rozlišení vidí až na takové úrovni, že pozná, kdy cíl stojí, sedí nebo leží. Pozná i to, zda se jedná o dospělého člověka, dítě nebo zvíře.

Xaver 1000 je ovládán 10,1 palcovým (25,7cm) dotykovým displejem, který obsahuje i jednoduchou navigaci a dokáže zaznamenat a přehrávat data. Skvělý pomocník pro každou operaci či misi.

Zdroj: interestingengineering.com, camero-tech.com