Polské drony FlyEye nad běloruskou hranicí. Moderní nástroj pro zajištění bezpečnosti má velký operační rádius a rychlost

Polsko-běloruská hranice je místem zvýšené aktivity a napětí, které vyžaduje nepřetržité monitorování a shromažďování informací. V tomto kontextu se polská armáda rozhodla využít pokročilé bezpilotní letouny FlyEye, vyráběné společností Flytronic (WB Group), k efektivnímu průzkumu a zajištění bezpečnosti této strategicky významné oblasti, píše portál TechWP.

FlyEye, neocenitelný pomocník polských ozbrojených sil, je známý svou tichou a efektivní operací. Tento dron, navržený a vyrobený v Polsku, se prokázal jako spolehlivý nástroj nejen na polsko-běloruské hranici, ale i v náročných podmínkách konfliktu na Ukrajině, kde se ukázal jako velmi účinný v průzkumných misích.

Generální velitelství polských ozbrojených sil zdůrazňuje, že „bezpečnost na polsko-běloruské hranici vyžaduje průběžné shromažďování informací.“ Drony FlyEye se ukázaly jako ideální pro tento úkol, neboť jejich tichý provoz umožňuje nepřetržité sledování oblasti ve dne i v noci, aniž by vzbudily pozornost.

FlyEye měří na délku přibližně 1,8 metru a má rozpětí křídel 3,6 metru. Je poháněn elektrickou pohonnou jednotkou, která umožňuje dosahovat rychlosti až 120 km/h a operovat ve výškách až 5 km. Jeho tichý provoz a schopnost rychlého nasazení z ruky činí tento dron ideálním pro rychlé a efektivní průzkumné mise.

Fotografie dronů FlyEye nad polsko-běloruskou hranicí byly nedávno zveřejněny na platformě X, kde polská armáda ukázala, jak tato zařízení přispívají k zajištění bezpečnosti v regionu. Tento průzkumný dron je vybaven pouze kamerou, která umožňuje pozorování za všech podmínek, ačkoli jeho letový čas je omezen na maximálně 4 hodiny s dosahem až 300 km s pohyblivou pozemní stanicí.

Zdroj: TechWP