Omezení sdílení hesel ze strany Netflixu přijde do konce března

Společnost koncem minulého týdne v dopise akcionářům potvrdila, že její úmysl, který již nebude uživatelům umožňovat bezplatné sdílení hesel, začne realizovat koncem března, uvedl server CBS News.

Už v říjnu Netflix oznámil plány na změnu své politiky sdílení hesel a uvedl, že nakonec začne sdílení účtů zpoplatňovat, ale tehdy neuvedl konkrétní datum.

Společnost, která rok 2022 označila za „náročný“, utrpěla první ztrátu předplatitelů za více než deset let, když v prvním čtvrtletí loňského roku klesla její zákaznická základna o 200 000 předplatitelů.

Jak to bude od dubna?

V Netflixu v rámci tzv. „placeného sdílení“ bude zaveden nový ověřovací systém, který zkontroluje, zda se uživatelé z primárního účtu ke službě přihlásí z místa mimo domov, jak jsme o tom již informovali zde.

Netflix údajně umožní majitelům primárního účtu zvolit až dva uživatele, kterým ověřovací kód nebude posílat. Chystané opatření by se tedy nemuselo plně dotknout rodin, protože většina z nich používá jen tři účty (2x rodič a 1x dětský profil).

Kroky jsou pochopitelné, ale…

Jakkoli lze kroky společnosti chápat, je otázkou, zda to Netflixu spíše uškodí či pomůže. Netflix má v tuzemsku zhruba 300 – 400 tisíc předplatitelů. Netflix má ale silnou konkurenci v podobě HBO GO, Amazon Prime a Disney+ a navíc se objevují názory, že konkurenční platformy mají nabídku zajímavější.

Zdroj: CBS News, Netflix, redakce