Každý se může stát součástí mise na Měsíc Artemis I. Společnost Lockheed Martin vysvětluje, jak na to

Každý z nás se může stát součástí historické bezpilotní mise Artemis I. To umožní technologie Callisto, na níž spolupracují společnosti Lockheed Martin, Amazon a Cisco. Demonstrace otestuje možnosti využití této technologie pro hlasovou a video komunikaci ve vesmíru.

Start mise Artemis I se rychle blíží. Jedná se o historickou událost, a proto využijte příležitosti a pošlete do vesmíru své poselství. Může to být příležitost, která se naskytne jednou za život. Americká obranná společnost Lockheed Martin připravila na svých webových stránkách speciální formulář, který nám umožňuje zadat obsah zprávy (až 120 znaků) a naše jméno. Formulář je k dispozici zde. Zprávy lze posílat také prostřednictvím aplikace Explore Orion, která je zdarma k dispozici v App Store a Google Play.

Mise Artemis I – každý se může stát její součástí

Všechny zprávy budou přezkoumány a vybrané z nich budou odeslány na Callisto® prostřednictvím sítě Deep Space Network. To znamená, že naše zpráva může být zobrazena na obrazovce užitečného zatížení Callisto® během mise Artemis I. Společnost okamžitě upozorňuje, že zprávy obsahující urážlivý, hanlivý, rasistický, sexistický nebo jinak nevhodný obsah budou automaticky odmítnuty. Stejně jako zprávy obsahující materiál chráněný autorskými právy nebo propagující jakoukoli osobu, produkt, značku atd.

Kosmická loď NASA Orion poletí kolem Měsíce v rámci bezpilotní mise Artemis I. Právě na jeho palubě bude umístěna demonstrační technologie Callisto, kterou lze popsat jako rozhraní člověk-stroj (rozhraní posádky spojené s vozidlem). Jeho název odkazuje na jméno oblíbené společnice řecké bohyně Artemidy, Callisto, a řešení využívá mimo jiné hlasovou virtuální asistentku Alexa od společnosti Amazon a nástroj pro videokomunikaci Webex od společnosti Cisco. Zajímavé je, že tato technologie umožňuje, aby Alexa fungovala bez připojení k internetu, zatímco Webex běží na tabletu pomocí sítě NASA Deep Space Network.

Společnost Lockheed Martin na svých webových stránkách vysvětluje, že „Callisto® předvede, jak hlasová technologie, umělá inteligence a mobilní videokonference na tabletech mohou pomoci zlepšit produktivitu a situační povědomí osob na palubě kosmické lodi tím, že jim poskytnou přístup k informacím o misi v reálném čase a virtuální spojení s lidmi a informacemi na Zemi.“

Dodává, že tak bude možné zjistit, jak mohou komerční technologie podpořit astronauty při budoucích vesmírných misích na Měsíc.

Zdroj: lockheedmartin.com