Hollywood bude mít konkurenci. Britská společnost buduje studio ve vesmíru

Společnost stojící za tajemným vesmírným filmem s Tomem Cruisem odhalila detaily o prvním filmovém studiu ve vesmíru, informoval The Verge.

Britská společnost Space Entertainment Enterprise (SEE) uvedla, že plánuje za tři roky připojit k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) vůbec první vesmírné filmové studio. V tiskové zprávě oznámila, že spolupracuje s komerčním výrobcem vesmírných stanic Axiom Space, který je partnerem vesmírné agentury NASA.

Britové také prozradili, že díky vesmírnému studiu stojí jako producenti i za prvním vesmírným velkofilmem s Tomem Cruisem v hlavní roli. Přestože zatím není stanoveno žádné datum, známé je to, že film rozhodně nebude žádným pokračováním série Mission: Impossible. Nový filmový projekt s Tomem Cruisem má mít rozpočet minimálně 200 milionů dolarů, což je téměř 4,5 miliardy korun.

Space Entertainment Enterprise plánuje připojit modul pro filmaře k rostoucí vesmírné stanici ISS v prosinci 2024. Studio bude mít podobu obří bílé koule. Postaví jej americká soukromá firma Axiom Space, která věří, že stihnout jeho připojení k vesmírné stanici do prosince 2024 nebude problém. Výrobce dokonce tvrdí, že po dalším rozšíření jej kolem roku 2028 oddělí od ISS a učiní z něj samostatnou stanici kroužící na oběžné dráze, kterou si budou moci pronajímat i ostatní filmové štáby pro vlastní projekty.

Zdroj: The Verge