Hurikán Ida: astronauti pořídili úžasné snímky z vesmíru. Podívejte se na ně

Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) projevili obavy z hurikánu Ida, který po průletu Kubou postupoval tuto neděli směrem ke státu Louisiana ve Spojených státech s větrem o rychlosti až 225 km/h.

Na svých sociálních sítích se astronauti podělili o vzkazy podpory a působivé snímky z vesmíru.

Francouzský astronaut Evropské kosmické agentury (ESA) Thomas Pesquet zveřejnil fotografie oka hurikánu „Z našeho pohledu je znepokojující, že tyto meteorologické jevy jsou stále silnější a častější. Doufám, že každý, kdo je v cestě této bouře, je připraven a zůstane v bezpečí,“ uvedl astronaut ve svém příspěvku na Twitteru.

Americká astronautka NASA Megan McArthurová vyfotografovala Idu v sobotu (28), kdy ještě dosahovala kategorie 3, a snímky zveřejnila s následujícím vzkazem: „Pokud jste nebo jste byli v cestě tohoto hurikánu, myslím na vás a přeji vám, abyste zůstali v bezpečí.“

Bouře udeřila na jižní pobřeží USA v neděli, přesně 16 let poté, co hurikán Katrina zaplavil 80 % města New Orleans a zabil 1 800 lidí. Tisíce obyvatel tří amerických států – Louisiany, Mississippi a Alabamy, uprchly z pobřeží Mexického zálivu před hurikánem, který americké úřady označily za extrémně nebezpečný.

Zdroj: Thomas Pesquet, Meghan McArthur – Twitter