Elektrické létající auto získalo oficiální osvědčení amerického leteckého úřadu o letové způsobilosti

Společnost Doroni Aerospace se sídlem v Miami v USA vyvíjí dvoumístný osobní letoun eVTOL (electric Vertical Take-Off and Landing) s názvem Doroni H1.

Nedávno společnost oznámila, že pro svůj letoun eVTOL získala oficiální certifikaci letové způsobilosti od FAA. Jedná se o významný okamžik v historii letectví, píše portál InceptiveMind.

Společnost tvrdí, že jako první v USA úspěšně provedla pilotované lety s dvoumístným osobním létajícím automobilem. Společnost nejenže dosáhla technologického průlomu, ale také stanovila nový standard v oblasti eVTOL.

Létající automobil Doroni H1 je vybaven nejmodernějšími bezpečnostními prvky, výjimečnou ovladatelností a ekologickým elektrickým pohonem, který nabízí nové paradigma v oblasti osobního a udržitelného cestování.

Plně elektrické létající auto je poloautonomní s různými úrovněmi, do kterých mohou uživatelé vstupovat a manévrovat s nimi pomocí řídicí páky. Jeho jedinečná konstrukce poháněná deseti nezávislými pohonnými systémy zajišťuje stabilitu během letu. Díky tomu, že se navíc vejde do standardní garáže pro dva vozy, je praktickým a dostupným řešením pro dojíždějící ve městech.

Jeho maximální rychlost činí 225 km/h (140 mph) a dokáže letět rychlostí 160 km/h (100 mph), takže je nejen rychlý, ale také schopno urazit 96 km. Doroni plánuje hmotnost kolem 650 kg) a nosnost 200 kg. Nabití z 20 % na 80 % trvá 15-20 minut.

Společnost Doroni Aerospace má seznam více než 370 předobjednávek a v současné době se nachází v rozhodující fázi kola financování na StartEngine, přední platformě pro hromadné investování. Financování skončí 11. prosince a je nezbytné pro to, aby se společnost posunula kupředu při převádění inovativního Doroni H1 z konceptu do reality.

Zdroj: InceptiveMind