Cyklistická vychytávka: Batoh s airbagem. Nafoukne se ochrana hlavy, krku a hrudníku

Francouzská společnost In & Motion, která se specializuje na nafukovací ochranu hlavy, vyvíjí cyklistický batoh, jenž poskytuje pořádnou ochranu. Batoh funguje podobně jako jiné nafukovací batohy, helmy a vesty, ale jeho cílem je poskytnout každodennímu dojíždění na kole dokonalejší ochranu hlavy, krku, hrudníku a zad. Je také navržen tak, aby bezproblémově fungoval jako batoh pro dojíždění do práce, přenášení notebooku a dalších každodenních pracovních potřeb, píše portál NewAtlas.

Společnost In & Motion se od svého založení v roce 2014 zabývá vývojem automaticky aktivovaných airbagových systémů pro různé sportovní aktivity. Její technologie airbagů OEM se používá ve vestách třetích stran pro sporty, jako je lyžování a jízda na koni.

Technologie vypouštění airbagů společnosti In & Motion je postavena na tzv. elektronickém modulu In&box, který obsahuje všechny senzory a řídicí hardware. Box provádí analýzy 1 000krát za sekundu a pomocí algoritmické logiky detekuje a předvídá pády a aktivuje spuštění. Při pádu se nafoukne se ochrana hlavy, krku a hrudníku.

Batoh představuje posun společnosti In&Motion do oblasti cyklistiky a je určen pro městské dojíždějící na běžných kolech, ebikách a elektrických koloběžkách.

Zdroj: NewAtlas