Výkup zlata: Jak bezpečně a výhodně zpeněžit zlaté mince a šperky?

V dnešní době se každý z vás může dostat do finančních potíží, kdy pak musí sehnat vyšší obnos peněz, aby měl nejen na nákup a zaplacení běžných potřeb, ale třeba také na pořízení nových spotřebičů, případně na dovolenou apod. Pokud máte doma uschované cenné šperky, případně rovnou zlaté slitky a mince, dají se prodat poměrně snadno a za výhodných podmínek. Jak na to?

Pozor na různé ceny u jednotlivých výkupců

Ceny zlata v různých podobách jsou u jednotlivých firem poměrně rozdílné. Proto je v první řadě praktické si nejprve provést určité srovnání společností, jež výkup zlata nabízejí. Za každý gram se totiž dá získat klidně až o několik set korun více, pakliže zvolíte vhodnou firmu. Samozřejmě je na místě rovněž sledovat vývoj aktuálních cen zlata na světových komoditních trzích a burzách.

Výkup zlata v Praze

Příkladem solidní společnosti, u níž rozhodně při prodeji zlatých šperků, cihliček a mincí nebudete zklamáni, je Zlato v Praze. Výkup zlata zde probíhá osobní formou, a to v prostorách galerie Graciano, kterou naleznete přímo v centru Prahy v Opletalově ulici.

Samotný výkup probíhá tak, že šperky, mince či slitky přinesete osobně do zmíněného sídla, kde dojde k ocenění. Existuje i alternativa, pokud to kupříkladu máte do Prahy příliš daleko a nechcete se do hlavního města zbytečně trmácet. Pak může dojít k nacenění také online formou, kdy se se zástupci společnosti spojíte přes kontaktní formulář s přiloženou fotografií vaší cennosti.

Peníze hotově ihned po podpisu smlouvy a předání zlata

Při osobním setkání je následující postup velmi rychlý a bezproblémový. Budete-li s cenou za výkup zlata spokojeni, dojde k sepsání patřičné smlouvy. Ihned poté obdržíte peníze v hotovosti, takže na ně nemusíte čekat, až vám dorazí někam na bankovní účet.