S očistou vašeho automobilu mohou pomoci i nanotechnologie

Proč udržovat automobil v čistotě? Hned z několika důvodů. Čistý vůz v první řadě dobře vypadá. Ten opravdu dobře vyčištěný je doslova jako nový. A právě čistota vašeho automobilu prozrazuje váš vztah k němu, v podstatě je vaší vizitkou.

Pokud své autíčko máte opravdu rádi, tak o něj budete i s láskou pečovat. Stav vašeho vozidla ale také hodně prozrazuje i o vás samotných. Ti, kteří mají čistý vůz, většinou mívají čisto i doma. Důvody, proč automobil pravidelně čistit a mýt, však jsou i praktické. Dlouhodobá špína poškozuje lak i spodek vozidla. Nánosy špíny a bahna drží vlhkost, která je nejčastější příčinou vzniku rzi.

Jak správně čistit automobil?

Je očista a očista. Tedy očista správná a ta nesprávná. Ta druhá nejenže může být neefektivní, ale dokonce může poškodit lak a některé komponenty vozidla. Velmi opatrní například buďte při ruční očistě světlometů. Ty bývají potaženy UV filtrem, který můžete při čištění setřít. Světlomety pak začnou blednout a zamlžovat se, což sníží jejich výkon.

Jděte s dobou

Na očistu automobilu je vhodné jít systematicky. A používat k ní moderní prostředky a technologie. Hitem současné doby jsou například čistící prostředky na bázi nanotechnologie, které jsou k sehnání na e-shopu Nasucho. Zde jsou k sehnání i různé „samočistící“ vychytávky. Například tekuté stěrače na čelním skle vytvoří neviditelnou vrstvu, která nejenže evokuje dojem perfektně čistého okna, ale dokonce aktivně odpuzuje vodu a i za silného deště či sněžení vám zajistí perfektní výhled na dění na vozovce.

Očista a prevence zároveň

Velké oblibě ze strany motoristů se těší také přípravky, které zabraňují opětovnému usazování nečistot. Tím je například tekutý nano vosk na auto 500 ml, který okamžitě navrací lesk vnějšímu laku, sklu, zrcadlům, chromovým částem, gumám, plastům, tvrzenému vinylu, slitinám, kolům, čalounění i stěračům. Zároveň poskytuje prevenci proti škrábancům a oděrkám. Jeden přípravek zkrátka vyřeší hned několik problémů. A zabrání vzniku dalších.

Jak na plasty?

Velmi problematické se ukazují plastové komponenty vozidla, na kterých se usazují zbytky hmyzu, pylů, mastnoty i ptačích exkrementů. Těch vás zase zbaví oživovač plastů, který dokonaly oživí plasty a navrátí jim ztracený lesk.

Jak vidíte, možností, jak udržovat automobil v čistotě, je spousta. Jde jen o to vybrat takový, který vám bude maximálně vyhovovat.