Proč mít doma internet od lokálního poskytovatele?

Internet je dnes naprostou samozřejmostí. Osobně bych dokonce byl raději týden bez teplé vody než bez připojení k internetu. Naopak být doma týden bez internetu by bylo mnohem horší. V tomto článku vám ale přiblížím, proč je v dnešní době mnohem rozumnější mít doma připojení k internetu od lokálního poskytovatele.

Internet je dnes naprostou samozřejmostí. Osobně bych dokonce byl raději týden bez teplé vody než bez připojení k internetu. Zatnu zuby, rychle se osprchuji a dokonce prospěji svému zdraví. Naopak být doma týden bez internetu by bylo mnohem horší. V tomto článku vám ale přiblížím, proč je v dnešní době mnohem rozumnější mít doma připojení k internetu od lokálního poskytovatele.

Někteří lokální poskytovatelé (např. ÚVT internet) dlouhodobě bojují s dravou nadnárodní konkurencí, která bezhlavě drtí malé konkurenty různými dumpingovými akcemi a cenami, které jsou zdaleka pod provozními náklady. Důvod je ovšem jasný – zničit konkurenci, získat monopol a okamžitě zdražit. Proč mít tedy internet od lokálního poskytovatele?

Zákaznická péče

Patřičná péče, láska a podpora je základem pro spokojeného zákazníka. Menší dodavatel si logicky vždy bude o něco více vážit jednotlivce. Dále je to skutečnost, že jednou se dovoláte třeba Kačce, podruhé Lucce a potřetí zas Kačce, kterou už přeci znáte a ona zná vás. Lepší zákaznická péče oproti velkému nadnárodnímu korporátu je dnes již snad všem dávno jasná.

TIP: Přečtěte si také článek Oficiální měření rychlosti internetu – 2024

Osobní přístup

Kromě pár děvčat na zákaznické podpoře si můžete udělat také velmi osobní vztah přímo s technikem. Technik je defacto jediná osoba z firmy, která navštívila vaši domácnost. Otevřít někomu své soukromí není každému příjemné. Zkuste si představit, že k vám pojede pokaždé někdo jiný. U lokálního poskytovatele to bude pravděpodobně někdo ze sousední ulice, koho už vlastně znáte.

Podpora lokální ekonomiky

Místní obyvatelé a podniky nakupují v místních obchodech, to je jasné. Nejenže zůstanou peníze v českém oběhu, ale budou kolovat přímo ve vaší lokální komunitě.

Lepší znalost místních podmínek

Nejlépe bude znát místní podmínky právě někdo z dané lokality – místní. Technik, který už byl „milionkrát“ na okolních střechách bude například předem vědět, zda bude na daný vysílač vidět a ušetří vám čas se zbytečným plánováním termínu instalace.

Závěr

Závěrem si určitě popíchnu, ať se nenecháte opít rohlíkem. Nakupovat něco impulsivně a bez rozmyslu na základě lákavé nabídky se může pěkně prodražit. Dejte pozor na splátky předražených routerů s teploměrem a raději přispějte místní komunitě.

Dále si přečtěte například článek Nejpřesnější měření rychlosti internetu a dozvíte se o tomto světě internetů ještě více.