Parkování u letiště si objednejte s předstihem. Rezervační systémy jsou jednoduché a spolehlivé!

Objednejte si parkování u letiště včas, abyste svou zahraniční cestu začali bez zbytečného stresu. Něco takového by vám jistě poradil každý zkušenější cestovatel. A není divu. Najít pro váš vůz, kterým jste se k letišti dopravili, optimální parkování, totiž nemusí být vždy snadné. S řadou dostupných možností a také s rostoucí poptávkou je rozhodování na poslední chvíli někdy doslova “o nervy”.

A přitom není nic jednoduššího, než vzít do ruky mobil nebo usednout k počítači a využít výhod online rezervačních systémů. Včasná rezervace parkovacího místa vám může ušetřit spoustu zbytečných starostí a často i slušnou sumu peněz. Nevěříte?

Parkování u letiště cílí na rozmanitou klientelu

U většiny evropských letišť existují různé typy parkování. Služby jsou zkrátka zacíleny na rozmanitou klientelu. Od krátkodobého až po dlouhodobé, od levých variant až po tzv. VIP servis – zajistit si můžete leccos. Krátkodobé parkování je ideální pro ty, kdo doprovázejí nebo vyzvedávají cestující. Dlouhodobé je pak samozřejmě vhodnější pro cestující, kteří sami odlétají a to třeba i na několik týdnů.

Od velmi levných parkovacích služeb toho obvykle moc očekávat nemůžete, zatímco VIP služby pak nabízejí značné pohodlí a nadstandardní servis, jako třeba rychlé přistavení vašeho vozu. Kromě toho některá parkoviště disponují i speciálními tarify pro členy vlastních klubů nebo nabízejí slevy pro různé sociální skupiny, což je další aspekt, který někdy stojí za zvážení, když si parkovací stání zrovna vybíráte.

Různé typy parkování:

  • Krátkodobé parkování
  • Dlouhodobé parkování
  • Běžný servis
  • VIP varianta

Včasná rezervace se vyplácí

Chcete ušetřit na letence? Možné to jistě je. A nějaké peníze lze také uspořit včasnou rezervací parkovacího místa. Zajištění parkovacího místa s dostatečným předstihem může snížit jak náklady, tak i cestovní stres. Nejenže máte jistotu, že najdete místo, ale často získáte i lepší cenu. Rezervace online umožňuje porovnat různé možnosti a vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Hlavně vám takové řešení ale dodá na potřebném klidu a můžete si být jistí, že při příjezdu na letiště nebudete muset ztrácet čas hledáním volného parkovacího místa. Můžete si třeba objednat místo blíže vstupům do terminálů, což ještě zkrátí čas potřebný na přemístění k odletové ploše.

Jak online systémy fungují?

Online rezervační systémy jsou už v současnosti standardem. Většina “parkovacích” firem se bez nich neobejde. Umožňují uživatelům vyhledávat všechny aktuálně dostupné možnosti a porovnávat jejich ceny. A někdy vám dokonce i umožní přístup k recenzím ostatních uživatelů. Po výběru nejvhodnější možnosti a po rezervaci parkovacího stání můžete už celkem běžně za službu také rovnou zaplatit. To pochopitelně znamená, že na místě vás čekají už jen formality. Nebudete se později zdržovat placením

Celý rezervační proces bývá zpravidla navržen tak, aby byl co nejvíce uživatelsky přívětivý, a zahrnuje proto i funkce jako je možnost zrušení nebo změny rezervace. To vše bez dodatečných poplatků. Podobné “vychytávky” jsou obzvláště užitečné pro ty, kdo nemají pevný cestovní plán.

Ke slovu se dostávají mobilní aplikace

Včasná rezervace parkovacího stání se vám určitě vyplatí. Hlad po cestování neustále roste a letecké společnosti a stejně tak i parkovací firmy mají napilno. Chcete si objednávku ještě více usnadnit? Od toho jsou tu mobilní aplikace, s nimiž v posledních letech doslova “roztrhl pytel”. Tyto aplikace posouvají rezervační proces na novou úroveň. Vaše pohodlí je zkrátka na prvním místě.

Kvalitní aplikace nejenže umožňují rezervaci místa a platbu přímo z vašeho telefonu, ale některé také nabízejí navigaci k vašemu parkovacímu místu a upozornění na blížící se konec rezervace. Aplikace mohou také poskytovat exkluzivní slevy a nabídky, které nejsou dostupné jiným způsobem. Pohodlná funkcionalita znamená, že můžete spravovat vaši objednávku s lehkostí, ať už jste kdekoliv, a třeba i zrušit vaši rezervaci na poslední chvíli, pokud se vaše plány změní.

Užitečné funkce mobilních aplikací:

  • Rezervace a platba parkování
  • Navigace k parkovacímu místu
  • Upozornění na konec rezervace

Ceny mohou rychle růst!

Zajištění parkovacího místa včas vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Faktem je, že ceny parkovného rostou průběžně všude, nejen u letišť. V sezóně nebo během svátků se parkovací místa rychle plní a ceny pak mohou stoupat ještě víc. Rezervace s dostatečným předstihem vám dává možnost vybrat si nejlepší možnost za nejlepší cenu. Navíc, vzhledem k tomu, že mnohá parkoviště nabízejí omezený počet míst za zvýhodněné tarify, brzká rezervace znamená, že můžete těchto slev využít. Také se tak můžete vyhnout rozčarování z toho, když zjistíte, že vaše preferované parkoviště je už plné.

Alternativní možnosti

Kromě klasických parkovacích ploch na letišti nebo v jeho bezprostřední blízkosti, samozřejmě existují i alternativní možnosti. Parkovací služby nabízené firmami nebo i fyzickými osobami třeba i několik kilometrů od letiště. Někdy s dopravou na terminál, jindy bez ní. Tyto alternativy bývají o dost levnější a obvykle poskytují dostatečnou míru pohodlí a bezpečnosti. Každému ale jistě nevyhovují.

Abyste odlétali s lehkou hlavou

Včasná rezervace parkovacího místa je jedním z faktorů, které přispívají ke snížení stresu. Cestovní horečka je běžná věc. Tak proč situaci ještě zhoršovat? Chcete odlétat s lehkou hlavou? Moderní rezervační systémy vám s tím pomohou. Vzhledem k neustále rostoucímu počtu cestujících a omezené kapacitě parkovacích ploch je včasná objednávka nejlepším krokem k zajištění bezproblémového začátku vaší cesty. Tak na to nezapomínejte!