Jaké jsou plány Apple pro ovládnutí trhu?

Apple v pondělí oznámil, že bude hlouběji integrovat svůj software do automobilů, zatímco výrobce iPhonu představil řadu funkcí pro spolupráci a bezpečnost, píše NBC News.

Apple také oznámil, že jeho nový notebook MacBook Air byl přepracován na základě nového křemíkového procesoru M2, který je podle jeho slov o 35 % rychlejší než předchozí čip M1. Nový notebook bude mít hmotnost 2,7 libry (1,2 kg) a bude vybaven kamerou s vysokým rozlišením 1080p, která zajistí lepší obraz při videohovorech. Cena MacBooku Air bude začínat na 1 199 dolarech (přibližně 28 165 Kč), oznámila společnost Apple na své výroční konferenci pro vývojáře softwaru.

Čip M2 bude pohánět také 13palcový MacBook Pro, jehož cena bude začínat na 1 299 dolarech (asi 30 514 Kč) a bude k dispozici příští měsíc. Ceny jsou o 100 dolarů nižší pro zákazníky z řad vzdělávacích institucí, protože Apple se zaměřuje na trh s počítači určenými pro školáky.

Apple předvedl nový přístrojový panel do automobilu, který podle něj bude schopen zobrazovat hlavní přístroje, jako je rychlost a počet ujetých kilometrů. Uvedl, že výrobci automobilů jako Ford, Nissan a Honda plánují používat nový software CarPlay v nadcházejících modelech.

Uživatelé mohou nakupovat hned a platit později za nákupy. Služba Apple Pay Later bude k dispozici všude, kde je přijímána služba Apple Pay, a bude spravována prostřednictvím peněženky Apple Wallet. Uživatelé mohou provést čtyři stejné platby bez úroků a poplatků.

Apple také přidal do iMessage tlačítko pro úpravu odeslaných zpráv, čímž překonal dlouho požadovanou funkci Twitteru.

Technologický gigant také přidává nástroj nazvaný „Safety Check“, který vypíná přístup k citlivým informacím pro lidi v situacích, kdy jsou zneužíváni.

Apple představil novou technologii Passkeys, která má nahradit hesla na webových stránkách. Apple uvedl, že Passkeys jsou bezpečnější než tradiční hesla, protože Passkeys nejsou nikdy uloženy na webovém serveru. Společnost uvedla, že pracuje na tom, aby bylo možné používat Passkeys i v zařízeních jiných výrobců než Apple.

Apple také představil úpravy oblíbených aplikací včetně živých sportovních výsledků na Apple TV, zpřístupnění aplikace pro sdílené sledování videa ve zprávách a sdílené karty v prohlížeči.

Po více než hodině prezentace akcie společnosti Apple vzrostly o necelé 1 %, tedy podobně jako na začátku.

Apple neposkytl žádné náznaky o budoucích zařízeních, jako je například náhlavní souprava pro smíšenou realitu. Takové zařízení by bylo prvním vstupem společnosti Apple do nové kategorie počítačových zařízení od dodání hodinek Apple Watch v roce 2015 a postavilo by ji do přímé konkurence společnosti Meta, která zveřejnila plány na náhlavní soupravu pro smíšenou realitu s kódovým označením „Cambria“, která má být uvedena na trh v letošním roce.

Zdroj: NBC News