Známý fotbalista si koupil digitální ostrov ve světě metaverse za miliony

Záložník klubu Paris Saint Germain a mistr Evropy Marco Verratti si koupil soukromý digitální ostrov v metaverse, který nabízí k prodeji společnost Exlusible na platformě The Sandbox, informuje portál Hwupgrade.

Marco Verratti, známý fotbalista Paris Saint-Germain (PSG) a mistr Evropy italské reprezentace, si právě koupil soukromý ostrov v metaverse. V detailu se jedná o digitální pozemek, který není skutečný a na kterém budou moci lidé jednoho dne žít své virtuální životy.

„Vždycky jsem se zajímal o inovace a technologie a nedávno jsem se dostal do neuvěřitelného vesmíru technologie blockchain a metaverse. Uvědomil jsem si, že jsem připraven udělat důležitý krok a stát se předvojem tím, že si vytvořím vlastní soukromý ostrov v Pískovně. Zítra nebude jen moje, ale bude hostit tisíce přátel a fanoušků, kteří se chtějí podělit o zážitky, hry, koncerty a možná i chvíle ze soukromého života. Nemůžu se dočkat, až se mi splní budoucnost, kterou jsem si představoval,“ řekl Verratti.

Šílenství nebo prozíravost?
Ostrov, který si italský fotbalista koupil, byl součástí skupiny 25 ostrovů, které luxusní společnost NFT Marketplce Exclusible nabídla k prodeji na portálu The Sandbox. Po Verrattim následovala společnost Acta Fintech, která se specializuje na poradenství v oblasti blockchainu a kryptoměn.

„Před několika lety jsme si díky blockchainu uvědomili, že způsobí revoluci ve světě, který známe. Nyní nám jedna z jeho aplikací, metaverse, jasně ukazuje trend příštích 20 let, a to nejen z herního hlediska. Marco je oficiálně prvním fotbalistou na světě, který věří a investuje do tak ambiciózního a futuristického projektu, a já jsem poctěn, že mě chtěl na palubě: bude to zábava!“ řekl majitel Acta Fintech Gian Luca Comandini.

Mezi kupci zbývajících 24 ostrovů jsou i další známá jména, jako například fotbalista Bayeru Mnichov Kingsley Coman, tenisté Ana Ivanovičová a Stanislas Wawrinka, obchodní společnost eToro a modelka Victoria Secret a Calzedonia Sara Sampaio. Nevíme, kolik kupující za svůj ostrov zaplatili, ale Exclusible ve svém prohlášení uvedla, že celková částka za prodej pozemku (25 ostrovů) činí 910 ETH, což odpovídá 2,9 milionu dolarů, tedy asi 62 milionu korun.

Zdroj: hwupgrade.it