Zapomětlivý Google. Argentinec se na chvíli zmocnil domény

Argentinský webový designér tam minulý týden převzal kontrolu nad domovskou stránkou Google asi na dvě hodiny. Kvůli chybě byla doména Google.com.ar v krátké době uvolněna k prodeji. Stále není jasné, jak k tomu došlo.

Internetová společnost Google minulou středu ztratila argentinskou doménu po dobu přibližně dvou hodin. Kolem desáté hodiny místního času byl webový designér z Buenos Aires schopen běžným způsobem zakoupit název domény Google.com.ar od odpovědné administrativní společnosti.

Jak uvádí BBC, Google potvrdil, že muž z předměstí Buenos Aires byl schopen získat adresu ve středu. Google však znovu rychle získal kontrolu. Kupující předtím zaplatil argentinskému NIC (Network Information Center) přibližně 270 pesos, což je ekvivalent něco málo přes 60 Kč, aby převzal jméno.

MUž uvedl, že ve středu obdržel sérii zpráv na WhatsApp, podle nichž již známí a přátelé neměli přístup k Googlu. Poté navštívil web argentinského NIC a jednoduše spustil dotaz na doménu Google.com.ar. Hle, doména byla zobrazena jako volně dostupná!

Ze zvědavosti se Argentinec rozhodl jednoduše následovat kroky ke koupi domény, která nakonec skončily úspěchem. Od středy večer minulý týden ve 21:52 byl vlastníkem argentinské domovské stránky Google webový designér z Buenos Aires. Webový vývojář nikdy nechtěl způsobit problémy se svým experimentem.

Google a odpovědný NIC v současné době vyšetřují, jak by mohlo dojít k tomu, že doména byla na krátkou dobu nabídnuta k prodeji. Podle skupiny licence pro internetovou adresu nikdy nevypršela, nebyla sice zaplacena, ale měla být splatná až v červenci 2021. To také potvrdily nezávislé zdroje.