V Německu vyrábí elektřinu s využitím padáků

Větrné elektrárny jsou využívány po celém světě. Je to nejen díky finanční stránce, ale také kvůli šetrnosti vůči životnímu prostředí. Společnost SkySails, která sídlí v Hamburku nyní přišla s novým systémem pro získání větru ve vyšších výškách.

Společnost SkySails nyní přichází s efektivním systémem získávání větru. A že to funguje, potvrzují zkoušky v minulých dnech. Jedná se o červenobílý padák, který se vznese a otáčí se na dráze ve tvaru osmičky a spirálovitě se vznáší několik set metrů k nebi. Takový padák už funguje více než dva roky a až teď potvrdily funkčnost testy. Lze ho vidět nad poli v Klixbüllu v Severním Frísku.

Efektivní systém pro zásobování domácností

Tento červenobílý padák táhne za šňůru od navijáku na zemi, který je poháněn generátorem. A tak se vyrábí elektřina. V případě, že padák dosáhne maximální výšky, tak letí zpět jako jojo a pod následnou kontrolou počítače zase znova vzlétá k obloze. Takový systém zásobovat až 200 domácností elektřinou.

Výhodou využití tohoto větrného padáku je i to, že spotřebuje až o 90 % méně surovin než standardní větrná turbína. Společnost SkySails předpokládá, že by mohlo být vyrobeno až 10 000 takových padáků, a že by se tak mohlo vyrobit dvakrát více elektřiny než všechny větrné turbíny na moři u Německa.

Zdroj: NDR