Světoví miliardáři jako chudí lidé. Snímky umělé inteligence vyvolaly na internetu diskuze

Představte si Marka Zuckerberga nebo Elona Muska ve špinavém, roztrhaném oblečení na pozadí chudinské čtvrti. Pokud to nedokážete, pomůže vám tento portrétní projekt, který ukazuje miliardáře v jiném světle. Díky umělé inteligenci byla vytvořena řada realistických fotografií, které kolují po celém internetu, jak píše web Bored Panda.

Za projektem stojí Gokul Pillai, který pracuje pro společnost Infosys. Využil generativní neuronovou síť Midjourney a přikázal jí vytvořit alternativní verze takových osobností, jako jsou Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Bill Gates, Elon Musk, Donald Trump, Mukesh Ambani a Warren Buffet. Jde o to, že miliardáři byli vykresleni jako extrémně chudí lidé. Ostatně, podívejte se sami.

Nedávno jsme psali o tom, jak umělá inteligence vytvořila obrázky ze zatčení Donalda Trumpa. Největším problémem umělé inteligence je, že pro lidi, kteří nemají s moderními technologiemi mnoho společného, vypadají tyto snímky jako skutečné. To zase vyvolává spoustu otázek týkajících se problematiky soukromí a bezpečnosti obrazu.

Autor grafiky chtěl lidem vykouzlit úsměv na rtech. Obrázky měly být vtipné, ale dopadlo to jinak. Na sociálních sítích se diskutovalo o obrovské propasti mezi nejchudšími a bohatými. Mnoho lidí poukazovalo na realističnost snímků, jiní se jim vysmívali. Bez ohledu na tón vyjádření se však téma lidí velmi silně dotklo.

Zdroj: redakce, Instagram