Společnost Sonos vydává sluchátka Ace s funkcí, která má zajistit zvuk jako v kině

Sluchátka s potlačením hluku chtějí sesadit Apple a BOSE z trůnu díky dokonalému soukromému filmovému zážitku. Výrobce Sonos oznámil svou dlouho očekávanou první sadu sluchátek s potlačením šumu přes Bluetooth, která mají být dokonalým soukromým zvukovým systémem pro kino, ať už doma nebo na cestách.

Sluchátka Ace vypadají jako elegantní, nenápadná běžná sluchátka, ale mají jedinečný party trik – po stisknutí tlačítka se mohou přes wifi připojit ke kompatibilnímu soundbaru Sonos i ostatní a vytvořit tak plnohodnotný zážitek jako z kina, aniž by probudili zbytek domácnosti. Soundbar dokáže upravit akustiku místnosti, ve které sedíte, a zároveň pomocí senzorů sledování hlavy ve sluchátkách zajistí zvuk, jako byste žádná neměli na sobě. A na rozdíl od konkurenčních systémů od Applu a dalších výrobců fungují sluchátka s pořady, filmy, herními konzolemi nebo čímkoli jiným, co propojíte s televizorem.

Sluchátka Ace podporují standard Bluetooth 5.4 pro připojení k telefonům Android a iPhone, tabletům a dalším zařízením. Podporují však také bezdrátové přehrávání zvuku přes Bluetooth se zařízeními Android s certifikací Snapdragon Sound nebo prostřednictvím připojení USB-C. Nabízejí k tomu prostorový zvuk Dolby Atmos z kompatibilních zařízení a služeb pro filmy na cestách.

Sluchátka Ace budou stát zhruba 12 tisíc korun a v prodeji budou 5. června v černé a bílé barvě.

Zdroj: The Guardian