Spojené království chce spustit první elektrárnu na zelenou energii ve vesmíru

Spojené království je připraveno zahájit nový vzrušující projekt, který by mohl těžit velké množství čisté energie ve vesmíru, informoval web Express.

Do poloviny 40. let 21. století by měl být projekt schopen dodávat přibližně 30 GW nepřetržitého čistého výkonu přímo z vesmíru. Solární energie založená ve vesmíru s označením SBSP by mohla být vysoce ziskovým úsilím, které má také potenciál.

„Jakmile bude SBSP uveden do provozu, díky vysokému výnosu, nízkým nákladům na elektřinu a jejím příznivým vlastnostem poskytujícím jak základní, tak flexibilní výrobu, bude SBSP vysoce ziskový zdroj příjmů pro provozní společnosti a investorům nabídne potenciál zdravé návratnosti“, řekl Martin Soltau, kosmický obchodní partner.

Dodatečně existují silné vedlejší výhody v technologii, jako je bezdrátový přenos energie, autonomní montážní robotické systémy, podpora nových průmyslových odvětví a mnoho dalších příležitostí. Zde může zasáhnout iniciativa pro vesmírnou energii, která v budoucnu může poskytnout alternativní zdroj čisté energie, který nebude ovlivněn mezinárodními trhy. Projekt nyní hledá počáteční investici v přepočtu ve výši 2,2 miliardy korun na pokrytí prvních dvou let vývoje a na výstavbu v přepočtu 8,8 miliardy během pěti let.

„SBSP by mohla skutečně katapultovat Spojené království do pozice dominantního hráče ve vesmíru, pokud jde o technologii, průmyslové a vědecké kapacity a odborné znalosti“, dodalMartin Soltau.

Poznamenal také, že SpaceX Elona Muska může pomoci. Starship je transformační schopnost pro vesmírný sektor a opakovaně použitelné rakety propagované společností SpaceX by byly hlavním faktorem, který by učinil SBSP komerčně životaschopným.

Zdroj: express.co.uk