Severní Korea přeměňuje sovětské MiGy na bezpilotní letouny kamikaze. Letí rychlostí až 2 400km/h

Severní Korea začala modernizovat svou armádu přestavbou stovek zastaralých sovětských stíhaček na bezpilotní letouny kamikaze, jak píše web Aerotime.

Severní Korea se snaží přeměnit sovětské stíhačky na bezpilotní letouny kamikadze s výbušninami. Severní Korea vlastní více než 400 těchto strojů, od MiG-17 až po MiG-29. MiG-17 je stíhací letoun, který byl vyroben v 50. letech 20. století. Je dlouhý téměř 11,5 m a v plné operační způsobilosti je schopen dosáhnout rychlosti až kolem 1 100 km/h. Standardně byl vybaven dvěma kanóny (ráže 37 mm a 23 mm), dalších 500 kg výzbroje bylo k dispozici pod křídly.

MiG-29 je novější jednotkou, která vstoupila do služby v 80. letech 20. století. Měří na délku 17,32 m a dosahuje mnohem vyšší rychlosti 2445 km/h. Může také nést mnohem těžší náklad nad hlavou – od 2000 kg až po 5000 kg (v závislosti na variantě tohoto stíhacího letounu), uvádí web Airforce Technology.

Přeměna letitých stíhaček na bezpilotní letouny kamikadze se provádí za konkrétním účelem. V případě války budou tyto bezpilotní sebevražedné drony použity k útokům na hlavní průmyslové a infrastrukturní objekty Jižní Koreje.

Plán Severní Koreje zní přesvědčivě

Pchjongjang používá systémy dálkově řízených letadel a že Kimův režim tedy disponuje technologiemi k provedení takových úprav.

Například jihokorejská armáda na tento druh vojenské hrozby dlouhodobě připravuje. Soul v červnu zřídil velitelství pro operace s drony. Jeho cílem je posílit schopnost „agresivně“ reagovat na hrozby, které představují letecké infiltrace prostřednictvím bezpilotních letounů a rostoucí využívání těchto zbraňových systémů v letectvu.

Zdroj: redakce, aerotime.aero, airforce-technology.com