Šest smrtících zbraní, které by Putin mohl použít k ukončení války s Ukrajinou již za několik dní

Zatímco ukrajinské síly pokračují v boji proti invazi Vladimíra Putina, ruský prezident by mohl využít řadu superzbraní, které by mohly ukončit válku během několika dní, píše deník Express. Tady je přehled těch šesti nejničivějších.

Více než dva měsíce po invazi na Ukrajinu ruské síly udělaly malý pokrok, když ukrajinské jednotky tlačí okupanty zpět. Putin již prohlásil, že Rusko vyhraje válku před „Dnem vítězství“ 9. května, kdy slaví porážku nacistického Německa ve 2. světové válce. Vzhledem k pomalému postupu války by Putin mohl uvolnit řadu superzbraní, což by mohlo ukončit odpor Ukrajiny. Naposledy předvedl svůj děsivý arzenál se záměrem dát svým soupeřům „námět k zamyšlení“.

RS-28 Satan II

Začátkem tohoto měsíce ruské ministerstvo obrany oznámilo, že úspěšně otestovalo novou mezikontinentální balistickou střelu RS-28 Sarmat. Obrovská 35 metrová jaderná hlavice s přezdívkou „Satan“ může letět 17 000 km a nést 15 raket s potenciální kapacitou zničit oblast o velikosti Francie. Podle zpráv střela proletěla téměř celou délku Ruska, tedy téměř 6 000 km asi za 15 minut.

Skyfall SSC-X-9

Tento děsivý zabiják je řízená střela s jadernými zbraněmi, kterou lze odpálit ze země nebo z moře s téměř „neomezeným“ dosahem. Putin tvrdí, že se raketa může vyhnout jakémukoli systému protivzdušné obrany a může létat v malých výškách, takže je obtížné ji odhalit. Tato střela je speciálně navržena tak, aby nacházela nedostatky v obranných systémech USA a zaměřovala se na kritická vojenská místa, kam většina ostatních raket nedosáhne.

Poseidon

Poseidon je Putinova nukleární podmořská ponorka, která dokáže proplouvat vodami rychlostí 200 km za hodinu a po pádu na mořské dno zdecimovat celá města. I když je tato ponorka pomalejší než jiné mezikontinentální balistické střely (ICBM), je údajně dostatečně rychlá na to, aby byla pro stávající torpéda nezachytitelná. Poprvé odhalená v roce 2015, „stroj soudného dne“ může po detonaci generovat tsunami o výšce až 100 m, ponořit celá města pod vodu a zničit námořní základny.

Supra-lehký

Světelné laserové dělo Supra, považované za jeden z nejpřizpůsobivějších ruských systémů, dokáže zničit satelity, letadla, drony a rakety, také známé jako Peresvet. Dělo funguje tak, že neutralizuje elektroniku na raketách a letadlech na kilometry daleko. O tomto systému je známo velmi málo, což vede USA k tomu, že jej kategorizují jako „rušivou“ hrozbu.

Avangard u-74

Obávaná zbraň Avangard se pohybuje rychlostí 3 300 km/h a je navržena tak, aby zlikvidovala americkou obranu proti balistickým střelám před širším jaderným útokem. Putin odhalil zbraň v březnu 2018 a řekl, že se může pohybovat až 20krát rychleji než zvuk a zasáhnout svůj cíl „jako meteorit, jako ohnivá koule“. Je také poháněna jaderným reaktorem, což znepokojivě dává zbrani prakticky neomezený dostřel a může zasáhnout kdekoli.

Kh-47M2 Kinzhal

Kh-47M2 Kinzhal je ruská vzduchem odpalovaná balistická střela, která má působivý dosah kolem 2000 kilometrů. Tato střela, přezdívaná „dýka“, může být vybavena jadernou hlavicí, což vede k tomu, že ji Kreml popisuje jako „ideální zbraň“. Tato smrtící zbraň může cestovat rychlostí 12krát vyšší než rychlost zvuku a je navržena tak, aby narušovala operace nepřátel ve více doménách.

Zdroj: express.co.uk