Přáli jste se stát někdy na chvíli neviditelní? Osobní „štít neviditelnosti“ je v prodeji

Pokud jste si někdy přáli stát se neviditelnými, máte šanci. Na Kickstarteru se právě objevil spotřebitelský „štít neviditelnosti“, který můžete mít v přepočtu už za 1 600 korun, píše portál NewAtlas.

Invisibility Shield 2.0, který vyrábí londýnská společnost Invisibility Shield Co, je nabízen ve velikostech Mini, Full a Megashield. Jak již název napovídá, jedná se o nového a vylepšeného nástupce původního štítu Invisibility Shield.

Jak tedy funguje?

Inu, štít má podobu zakřivené desky z čirého vysoce kvalitního polykarbonátu, která je vzpřímeně držena čirým polykarbonátovým rámem na zadní straně. V tomto plátu je vedle sebe zasazena soustava vysokých, tenkých čoček, přičemž každá čočka se táhne od horní až po spodní část štítu.

Když uživatel stojí nebo se krčí za zařízením, čočky rozptylují okolní světlo, které se odráží od jeho těla, po celé přední ploše zařízení Shield. Čočky také rozptylují světlo odražené od pozadí uživatele po celé přední ploše.

Protože je uživatel mnohem užší než jeho pozadí, je světlo od jeho těla v podstatě přehlušeno světlem od pozadí. Výsledkem je, že člověk, který se dívá na štít zepředu, vidí pouze rozptýlené světlo pozadí, které se mu mísí s pohledem na samotné pozadí.

Štít funguje nejlépe, pokud má uživatel na sobě světlé oblečení a pokud je pozadí poměrně jednolitého vzhledu – vodorovné linie v pozadí skutečně pomáhají prodat iluzi. Nezáleží na tom, v jaké vzdálenosti se divák nachází, protože efekt zůstává stejný.

Původní štít neviditelnosti se používá například k ukrytí soutěžících v korejské seznamovací show, k nepozorování při hraní paintballu, k předvádění jevištních kouzel, k ukrytí drobných předmětů na kancelářském stole za účelem zábavy a k pozorování divoké přírody. Potenciální zájemci by však měli vzít na vědomí, že uživatelé nemohou přes štít jasně vidět své okolí – musí se dívat kolem něj.

Štít v plné velikosti měří 99 × 69 cm, zatímco Megashield měří 183 × 122 cm. Model Min, který skrývá věci jako „drobné předměty na kancelářském stole“ – má rozměry 30,5 na 20 cm.

Zdroj: NewAtlas