PlayStation VR2 vychází již v únoru a přinese spoustu zajímavých her

Společnost Sony byla prvním výrobcem konzolí, která zamířila na herní trh s virtuální realitou. PlayStation VR pro konzoli PlayStation 4 byla vzhledem k ceně velmi lákavá, měla ale spoustu nevýhod. Hráčům se nelíbilo, že museli používat ovladače z předešlé generace PS3, sledování kamery nebylo dobré a rozlišení nebylo úplně uspokojivé. Přesto se PS VR nakonec stala jednou z nejprodávanějších náhlavních souprav na trhu a již příští rok nám přinese nový kousek.

Jak bylo oznámeno na oficiálních stránkách PlayStationu, PlayStation VR2 se objeví na pultech obchodů 22. února 2023. Stejně jako v případě PS5 nebo jakéhokoli jiného nového herního hardwaru lze očekávat, že PS VR2 bude po uvedení na trh velmi rychle vyprodána. Nicméně již nyní se můžete zaregistrovat k předobjednávce a objednat si ji přímo u společnosti PlayStation.

Společnost Sony uvedla, že PlayStation VR2 bude mítpři uvedení na trh k dispozici více než 20 her. První hra, kterou jsme viděli hrát v PS VR2 je Horizon Call of the Mountain, hra ze světa Horizon Zero Dawn a Horizon Forbiden West. Mezi další hry, o kterých víme, že se na PS VR2 objeví při uvedení na trh nebo později, patří např: Among Us VR, Firewall Ultra, A Jurassic Park game from Coatsink, Resident Evil 4 Remake, Resident Evil Village, Star Wars: Tales From the Galaxy’s Edge nebo The Walking Dead: Saints and Sinners – Chapter 2: Retribution, jak uvádí server Techradar.

První PS VR byla i na svou dobu poměrně málo výkonná a těžkopádná. Rozlišení, sledování a provizorní pohybové ovládání pomocí kamery, plus tlusté kabely a krabice navíc, způsobovaly značné potíže. PS VR2 se snaží napravit své chyby a měla by být jedním z nejvýkonnějších headsetů na trhu. Nová náhlavní souprava bude mít dva oční displeje OLED, z nichž každý zobrazuje rozlišení 2000 x 2040, což dohromady činí 4000 x 2040 při zorném poli 110 stupňů, což je více než u VR brýlí Meta Quest 2. Bude také schopna zvládat foveated rendering a snímkovou frekvenci 90 Hz nebo 120 Hz. To vše znamená, že tato souprava zvládne 4K HDR a potenciálně dosáhne až 120 snímků za sekundu. To vše se však bude lišit v závislosti na hře.

Virtuální realita pro konzole PlayStation 5 se začne prodávat od 22. února 2023 za zhruba 14 700 Kč. Součástí tohoto balení bude headset pro virtuální realitu, ovladače PS VR2 Sense a stereo sluchátka. V nabídce bude ještě PlayStation VR2 Horizon Call of the Mountain bundle 16 000 Kč, který zahrne digitální kód ke stažení tohoto akčního dobrodružství. Zájemci si budou moci koupit ještě nabíjecí stanici pro ovladače PS VR2 Sense za 1250 Kč.

Zdroj: redakce , PlayStation, techradar.com