Myš od Samsungu vám uteče pokaždé, když budete hodně pracovat

Společnost Samsung vyvinula jedinečnou počítačovou myš, která se rozuteče, pokud se začnete přetěžovat. Je to elegantní nápad, který odráží moderní touhu po výraznější rovnováze mezi pracovním a soukromým životem.

Pokud patříte k těm, kteří odmítají po skončení pracovního dne vyrazit ven, mohla by se vám hodit tato svérázná věcička.

Společnost Samsung možná vyvíjí kancelářské příslušenství, které zcela vylučuje lidský faktor, a nazývá ho „Balance Mouse“.

Je navržena speciálně pro neurotické kancelářské pracovníky a funguje stejně jako běžná počítačová myš – tedy během pracovní doby.

Teprve když někdo pokračuje v práci mimo toto okno, myš okamžitě ožívá. V mžiku se z levého a pravého klikacího panelu stanou uši, ze zadní části pouzdra vyskočí ocásek a kolečka zvednou zařízení z podložky.

Myš Balance Mouse, kterou k akci vybízejí senzory detekující přicházející lidskou ruku, se záměrně vyhýbá svému majiteli tím, že ujíždí dopředu a dozadu.

Kdo se rozhodne znovu získat kontrolu, aktivuje druhou fázi, ve které myš odhodí svůj vnější obal a začne se rozbíhat do větších vzdáleností a do všech směrů.

Výroba této myši byla reakcí na vlastní průzkum společnosti, který zjistil, že každý sedmý z deseti zaměstnanců v kanceláři má problém se po skončení pracovního dne odhlásit.

Zdroj: thred.com