Materiál na cihle z Babylonské věže ukazuje přímou spojitost s Biblí

Badatelé Bible byli ohromeni, když našli spojení mezi cihlou použitou v Babylonské věži a Genesis v Bibli, informoval web Express.

Bible je plná příběhů, které se historici a učenci snaží rozluštit po celá tisíciletí. Jedním z nich je příběh Babylonské věže, stavby, která výzkumníkům léta unikala. Mnozí tvrdí, že jde pouze o metaforu, ale jiní tvrdí, že věž byla skutečnou funkční strukturou. Podle Bible v Genesis 11:1–9 byla věž postavena v zemi Shinar v Babylónii nějakou dobu po velké potopě. V průběhu let se objevila životně důležitá vodítka obklopující existenci věže, včetně nějakého „neobvyklého stavebního materiálu“ objeveného na cihle v oblasti, o níž se kdysi myslelo, že bude věž umístěna.

Doktor Irving Finkel z Britského muzea představil originální babylonskou cihlu drženou v instituci. Nese v sobě stopy neobvyklého stavebního materiálu z té doby: bitumenu, starověkého dehtu a malty, živice, která je konkrétně zmíněna v biblickém příběhu. Přítomnost živice je klíčovým znakem toho, že věž je přímo spojena s Biblí.

„V knize Genesis se doslova říká, že používají cihly jako kámen a živici jako maltu; je to tam výslovně řečeno. To, co tu máme, je jedna cihla a její živec, který přesně zapadá do tohoto kontextu“, vysvětlil doktor Finkel.

Přesné umístění Babylonu není jasné, ale obecně se má za to, že se nacházel v hranicích dnešního Iráku. Někteří však tvrdí, že to bylo jinde na Blízkém východě. Existuje možnost, že ještě najdeme skutečné místo Babylonské věže, ale to bude vyžadovat další výzkum a archeologické vykopávky na místě. Bez ohledu na skutečnou polohu Babylonu se vědci shodují na skutečnosti, že město bylo kdysi rušným centrem obchodu a umění. Po dvě tisíciletí sloužilo jako centrum mezopotámské civilizace a na krátký okamžik v historii byla Babylonie světovou velmocí.

Zdroj: express.co.uk