Jak zlepšit Wi-Fi signál a zrychlit internet? Pravděpodobně máte router na špatném místě

Pokud máte problémy s širokopásmovým připojením, je velmi pravděpodobné, že jste svůj router umístili na špatné místo.

Výběr správného místa může být obtížný, zejména pokud máte omezený výběr podle toho, odkud do vašeho domu přichází hlavní kabel, píše web The Sun.

Vyhněte se ukládání do skříní

WiFi routery nejsou zrovna nejhezčí věci, takže není divu, že se je lidé snaží zastrčit do skříně. To však může mít na vaše připojení opravdu neblahý vliv. Když je máte ve skříni, v krabici pod schody nebo zastrčené, znamená to, že většinu signálu WiFi rovnou blokujete.

Vyberte si centrální místo

Váš WiFi router vysílá signál do všech směrů, takže čím centrálnější, tím lepší. Nejlepší je mít ho co nejblíže středu domu, pak dosáhne do co nejvíce různých oblastí. Umístíte-li jej někam, například na parapet, vyšlete signál jen ven, což samozřejmě není nikomu k ničemu.

Neumisťujte ho přímo k akváriu s rybičkami

Pokud je v místnosti akvárium, rybám se nic nestane, nebude pohlcovat všechny rádiové vlny, jen je bude blokovat jako jakýkoli jiný kus nábytku.

Signál ruší i velké elektrické spotřebiče

Totéž platí pro televizor, zejména pokud máte anténu. Pokud je váš router v kuchyni, ujistěte se, že není v blízkosti mikrovlnné trouby, protože ta spojení opravdu ruší.

Radiátory

Radiátory by už měly být obrovským červeným praporkem, protože představují nebezpečí požáru.

Teplo sice samo o sobě neovlivní připojení, ale může způsobit poškození routeru.

Nejprve si zkontrolujte rychlost širokopásmového připojení

Než se pustíte do všeho přemisťování routeru, zkontrolujte, zda není problém ve skutečné širokopásmové službě.

Než tedy vytáhnete všechny kabely a budete je přemisťovat po domě, podívejte se, zda je vaše WiFi silné, a proveďte test rychlosti.

Zdroj: the-sun.com