Inteligentní zámek na dveře sám rozpozná majitele naskenováním jeho obličeje

Lockly Visage je nejnovější inteligentní zámek, který k otevření nepotřebuje chytrý telefon ani kód. Zařízení samo rozpozná majitele naskenováním jeho obličeje, píše portál The Verge.

Inteligentní zámek je stále častějším doplňkem domů nebo bytů a má mnoho výhod. Nemusíte s sebou totiž nosit klíče a pokaždé je vytahovat z kapsy nebo kabelky, abyste se dostali dovnitř. Stačí chytrý telefon, otisk prstu nebo kód a jste doma. Nejnovější zařízení tohoto typu s názvem Lockly Visage však žádný z těchto prvků nepotřebuje, protože majitele rozpozná samo.

Výrobek představený na veletrhu CES je další evolucí chytrých zámků, které pro větší pohodlí uživatele dostaly technologii rozpoznávání obličeje. Zařízení je vybaveno dvěma infračervenými senzory s rozlišením 2 MP, které rozpoznají obličej ze vzdálenosti přibližně 80 cm od dveří. A jakmile je majitel rozpoznán, odemknou se závory zámku, přičemž celý proces snímání trvá pouhých 1,5 sekundy. Na druhou stranu lze do paměti zámku uložit až 100 obličejů, takže je ideální i pro kanceláře všeho druhu.

Samozřejmě se nejedná o jediný způsob odemykání dveří. Zámek je vybaven také snímačem otisků prstů a digitální klávesnicí pro zadání kódu. Funguje také s kartami RFID, zatímco v případě selhání všech ostatních metod zůstává fyzický klíč.

Do prodeje se dostane již letos v létě, bude stát 349 dolarů (asi 7 800 Kč) a podle výrobce by měl podporovat Apple HomeKit, Google Home a Amazon Alexa.

Zdroj: The Verge