Hrdinská akce Ukrajinců. Americká technika jim zachránila život. Tank Bradley je symbolem odolnosti a bojové schopnosti

Bojové vozidlo americké pěchoty, M2 Bradley, opět prokázalo svou neocenitelnou hodnotu na frontové linii. Tento stroj, který je Ukrajinci nazýván „legendou“, nedávno evakuoval vojáky z jiného vozidla, které bylo pod těžkou palbou. I přes neustálý ostřel zůstala posádka tanku Bradley nezraněná a úspěšně odvezla své spojence do bezpečí, jak píše portál TechWP.

M2 Bradley, používaný ukrajinskou armádou, se stal symbolem odolnosti a bojové schopnosti. Tento americký stroj nejenže dokáže čelit nejlepším ruským tankům, jako je T-90M Proriv, ale také přežívá nárazy min a střetnutí s těžkou ruskou technikou. Na internetu kolují videa, která dokumentují jeho odolnost a schopnosti. Jedno z nich ukazuje, jak Bradley vyvázl bez úhony po nájezdu na minu a jiná videa zaznamenala jeho odolnost při střetu s ruským tankem T-72 nebo raketovým systémem BM-21 Grad.

V nedávném incidentu, zaznamenaném a sdíleném na sociálních sítích, můžeme vidět, jak Bradley směřuje k znehybněnému ukrajinskému vozidlu pod palbou. Rychlá evakuace vojáků do amerického vozidla a následný únik do bezpečí, i přes pokračující ruskou palbu, podtrhují hrdinství a efektivitu tohoto stroje.

Historie M2 Bradley sahá až do 70. let 20. století, kdy americký zbrojní průmysl začal vyrábět tato vozidla. Dnes jsou jedny z nejžádanějších na světě a na Ukrajině hrají klíčovou roli v obraně proti ruské agresi. Bradley je vybaven kanónem M242 Bushmaster ráže 25 mm a kulometem ráže 7,62 mm, což mu umožňuje zneškodnit i ty nejtvrdší protivníky.

Další výhodou Bradleyho je jeho vysoká mobilita, díky pohonné jednotce o výkonu až 600 koní, která umožňuje dosáhnout rychlosti až 70 km/h na souši a 10 km/h ve vodě. Tento všestranný bojový stroj se osvědčuje v mnoha rolích, od útočných operací po záchranné mise, což potvrzuje jeho nepostradatelnost na moderním bojišti.

Zdroj: TechWP