Google umožní uživatelům Androidu poprosit přítele nebo člena rodiny, aby zaplatili za vaši aplikaci

Na konferenci Google I/O na začátku tohoto měsíce společnost představila nové tlačítko, které se zobrazí při placení poté, co se rozhodnete koupit placenou aplikaci nebo provést nákup v aplikaci. Toto tlačítko vám umožní požádat o zaplacení aplikace nebo nákupu v aplikaci někoho jiného, například přítele nebo člena rodiny. Stisknutím tlačítka se vytvoří platební odkaz, který se odešle prostřednictvím textové zprávy nebo e-mailu vámi zvolenému příteli nebo členovi rodiny.

Až bude funkce dostupná, při odhlašování za účelem vypořádání nákupu placené aplikace nebo nákupu v aplikaci se zobrazí stránka s nápisem „Zvolte způsob platby“. V dolní části bude nová možnost s nápisem „Požádat někoho jiného, aby zaplatil“.

Platba odkazem vyprší po 24 hodinách a osoba, která za vás vyloží peníze, musí znát vaši úplnou (a samozřejmě správnou) e-mailovou adresu. Váš kamarád nebo člen rodiny, který peníze vydává, bude přesně znát název aplikace, za kterou platí, a může požádat o vrácení peněz. Běžné zásady vracení peněz umožní příjemci platby požádat o vrácení peněz za nákup, pokud od jeho uskutečnění uplynulo méně než 48 hodin, uvádí Phonearena.

zdroj: Phonearena