Galerie 37xDubai spojuje technologie a umění

V jedné z částí Dubaje se nachází umělecká galerie 37xDubai, kterou návštěvníci hlavního města Spojených arabských emirátů často neznají. Jakmile vstoupí do galerie 37xDubai, najdou zde tradiční umělecká díla, ale také digitální kousky.

Galerie, která překlenuje propast mezi digitálním a současným uměním, představuje animovaná a interaktivní díla s inovativními technologiemi vyhledávaných osobností v oboru, které ovlivňují novou éru uměleckého vyjádření. Součástí galerie je také Metaroom složený z projektorů, laseru, pohybových senzorů a dvoucestného zvukového systému, který lze využít k mnoha zážitkům.

Galerii 37x obklopuje terasa s výhledem na ikonickou budovu Burj Khalifa, kde mohou návštěvníci posedět a vychutnat si občerstvení v baru.

Art Dubai Digital 2024 – Expansion / Diffusion

Kurátory výstavy Art Dubai Digital 2024 s názvem Expansion / Diffusion jsou Alfredo Cramerotti a Auronda Scalera. Kurátoři čerpají inspiraci z objevu rozpínajícího se vesmíru, který před téměř sto lety učinil astronom Edwin Hubble, a přibližují neotřelé umělecké postupy po celém světě, překračující geografické hranice, časová pásma a formáty.

Kurátoři vybrali více než 20 prezentací zabývajících se rozšířenou vizí uměleckého vyjádření v oblasti současného umění.

Zdroj: Northeastern Global News, Emirates Woman, Critical Playground, Viktor Magazin