Dron Mojave pálí až 6000 ran za minutu

Nedávno představený dron Mojave od společnosti General Atomics, vybavený systémem Minigun Dillon Aero DAP-6, ukázal své schopnosti v demonstraci, kde zasáhl pozemní cíle pomocí rychlopalných kanónů. Tato událost představuje první úspěšnou ostrou střelbu z takového dronu a signalizuje nový směr v oblasti vojenské technologie, píše portál War Zone.

Mojave, dron s krátkým vzletem a přistáním, byl vybaven dvojicí zbraňových modulů, které při testech začátkem dubna precizně zasáhly několik statických cílů. Rychlost střelby každého modulu dosahuje 3 000 nábojů za minutu, což umožňuje při společné akci obou systémů dosáhnout ohromujících 6 000 ran za minutu. Tato schopnost znamená významný krok vpřed v taktickém využití bezpilotních systémů.

Společnost General Atomics nezůstává u jediného testu, plánuje dále rozvíjet a vylepšovat tuto technologii. S ambicí začlenit dron Mojave do různých vojenských operací, by mohlo dojít k integraci tohoto dronu do průzkumných a útočných misí, čímž by se zvýšila jeho strategická hodnota pro armádu.

Kritéria, jako je přesnost, rychlost reakce a flexibilita při zasahování různorodých cílů, jsou klíčová pro úspěšnou implementaci takových technologií v bojových situacích. Tato demonstrace nejen že potvrzuje funkčnost a efektivitu systému, ale také představuje dron Mojave jako potenciální platformu pro další vojenský vývoj, zahrnující možnosti vylepšené munice a logistické podpory.

Za zdůraznění stojí také strategické směřování společnosti General Atomics, které reflektuje rostoucí potřebu armády po adaptabilních a multifunkčních bezpilotních systémech. Tento pokrok může v budoucnu umožnit rychlejší a bezpečnější provádění vojenských operací s minimálním rizikem pro lidské životy.

Zdroj: War Zone