Děti v USA i Evropě trpí záhadnou nemocí jater. Co ji způsobuje?

Děti ve Velké Británii, Irsku, Španělsku a Spojených státech trpí záhadným onemocněním jater, které nemá původ z hepatitidy A, B, C, D a E, virů, jež toto onemocnění nejčastěji způsobují. Jak informuje Světová zdravotnická organizace (WHO), případů stále přibývá.

„Dne 5. dubna 2022 bylo organizaci WHO oznámeno 10 případů těžké akutní hepatitidy neznámého původu u dětí mladších 10 let ve středním Skotsku. Do 8. dubna bylo ve Spojeném království identifikováno 74 případů. Viry hepatitidy A, B, C, E a D, které by mohly nemoc vyvolat, byly po laboratorním testování vyloučeny a probíhá další zkoumání zdroje nemoci. Vzhledem k nárůstu případů hlášených za poslední měsíc a posíleným činnostem v oblasti vyhledávání případů, budou případy pravděpodobně v následujících dnech přibývat,“ varovala organizace WHO.

K ostatním zemím s výskytem nového onemocnění se připojuje i Irsko, kde bylo zjištěno méně než pět případů, a ve Španělsku tři. Státní zprávy pak dále uvedly, že v USA bylo nalezeno devět podobných případů.

Podle webu InterestingEngineering se všechny případy ve Spojených státech objevily v Alabamě. Alabamské ministerstvo veřejného zdraví (ADPH) uvedlo možnou souvislost této alarmující hepatitidy s adenovirem 41, respiračním onemocněním, které normálně způsobuje pouhé nachlazení. Organizace WHO dále potvrdila, že do případů by mohl být skutečně zapojen adenovirus 41.

Vědci odhadují, že pandemie covidu potlačila mnoho dalších nemocí, protože se lidi dostávali do izolací. Nyní, když se svět opět otevírá, bychom mohli být svědky objevení se nových nemocí, které až dosud zůstaly skryté. Tyto nemoci mohly dále mutovat a mohou se v blízké budoucnosti stát více nebezpečné.

Existují také určité důkazy, které naznačují, že COVID-19 může způsobit poškození jater a některé z postižených dětí byly i pozitivně testovány. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí a úřady v Alabamě nyní dále zkoumají původ záhadného onemocnění jater. Doufejme, že se najde brzy odpověď.

Zdroj: interestingengineering.com