Další prvenství pro Čínu: plovoucí větrná turbína s fotovoltaikou má i vlastní chov ryb

Další inovativní projekt v oblasti obnovitelných zdrojů energie, tentokrát zahrnující udržitelný chov ryb na moři. V tomto směru je opět první a napřed.

Čína intenzivně investuje do odvětví obnovitelných zdrojů energie, a to nejen do výroby hardwaru (a jeho vývozu), ale především do místní výroby zelené energie. Inovativních projektů a světových prvenství jsme byli svědky již v minulosti a dnes se k nim přidává další.

Společnost Shanghai Electric Wind Power Group představila údajně první zařízení na světě, které kombinuje větrnou, solární a rybí farmu, nebo chcete-li chov ryb, píše portál Electreck.

U pobřeží ostrova Nanri v provincii Fujian stojí větrná turbína na moři, na jejíž plovoucí třísloupové plošině jsou nainstalovány také lehké flexibilní fotovoltaické panely. Turbína má výkon 3,6 MW, zatímco panely dosahují 0,4 MW.

U ostrova Nanri v provincii Fujian se nachází větrná turbína na moři, na jejíž plovoucí, třísloupové platformě jsou rovněž instalovány lehké, flexibilní fotovoltaické panely. Turbína má výkon 3,6 MW, zatímco panely dosahují 0,4 MW.

Hloubka v moři dosahuje 35 metrů a kolem plošiny je v šestihranném prostoru umístěna udržitelná rybí farma. Projekt, který byl vyvinut společně s China Longyuan Electric Power Group, bude schopen vyrobit až 96 000 kWh elektřiny denně a byl již otestován ve více než 200 provozních podmínkách.

Platforma však také podporuje rozvoj hlubinného chovu ryb, neboť poskytuje příznivé prostředí pro chov, což je pro Čínu, která ovládá jeden z největších, ne-li největší světový rybářský průmysl a potýká se s problémy spojenými s nadměrným rybolovem, zásadní skutečnost.

Zdroj: Electreck