Čína se s tím nepáře. Bezostyšně kopíruje legendární dron

Společnost China Electronics Technology Group Corporation, známá pod zkratkou CETC, představila na mezinárodní letecké výstavě Zhuhai Airshow 2022 svůj nový bezpilotní letoun, jak uvádí web Defence Blog.

Nový bezpilotní letoun, představený na největší čínské zbrojní výstavě, se vyznačuje přiznaným kopírováním designu tureckého legendárního dronu Bayraktar TB2.

Maketa zcela opakuje jedinečná technická řešení tureckého dronu a vyznačuje se monokokovou konstrukcí integrující inverzní v-tailovou strukturu. Motor je rovněž umístěn mezi ocasními nosníky. Dokonce i poloha sání vzduchu pro motor je zcela shodná s tureckým originálem.

Společnost Clash Report ve svém příspěvku na Twitteru sarkasticky uvedla, že „pokud je nemůžete porazit, vyrobte si je sami“.

Bayraktar TB2, lidově známý jako „Pantsir-hunter“, je taktický bezpilotní letoun střední výšky s dlouhým doletem. Vyvinula jej společnost Kale-Baykar, společný podnik firem Baykar Makina a Kale Group.

Tento typ bezpilotního leteckého systému představuje korunovační klenot tureckého arzenálu bezpilotních bojových letounů s tisíci bojovými hodinami nalétanými od severní Afriky po Ukrajinu.

Zdroj: Defence Blog