Chytré AR brýle umožňují lidem s ochrnutými končetinami bezbariérový přístup do digitálního světa

Společnost Augment IT sídlící ve švýcarském Bernu rozšiřuje svou nabídku pro osoby s poraněním míchy. Její platforma Paraverse umožňuje paraplegikům (lidem s ochrnutými končetinami) bezbariérově interagovat, učit se a mnoho dalších aktivit. Společnost Augment IT, která se zabývá rozšířenou realitou, již brzy nabídne Paraverse také uživatelům Apple Vision Pro.

Paraverse umožňuje paraplegikům bezbariérový přístup do digitáního světa. Uživatelé mohou ovládat své AR brýle pouze očima – mají tak možnost telefonovat, číst zprávy nebo surfovat po internetu. Na rozdíl od klasických brýlí pro virtuální realitu, brýle pro rozšířenou realitu umožňují vkládat virtuální realitu do reálného prostředí. Platformu, která je speciálně přizpůsobena potřebám lidí s poraněním míchy, je nyní možné používat s brýlemi Magic Leap 2, a již brzy také s Apple Vision Pro, píše portál CE today.

Platforma byla vyvinuta společností Augment IT z iniciativy Švýcarského centra pro paraplegiky. Společně ji testovali a přizpůsobili tak potřebám lidí s poraněním míchy. S brýlemi pro rozšířenou realitu mohou uživatelé zažít realistické sociální interakce pomocí 3D avatarů prostřednictvím například FaceTime či MS Teams. Všechny interakce jsou navíc soukromé, jelikož díky AR brýlím vidí sdílený obsah pouze zúčastněná osoba.

Společnost plánuje do budoucna svůj produkt rozšířit a zpřístupnit nemocnicím a specializovaným klinikám po celém světě. Platforma Paraverse není pouze technologickou inovací, ale pro paraplegiky může být také významným zlepšením kvality života a pomocí při zvládání každodenních aktivit.

Zdroj: CE today, Augment IT