Audi představilo kolo na elektřinu do náročného terénu

Německá společnost Audi představila nové elektrokolo určené pro jízdu v terénu. Kolo je vybaveno motorem o výkonu 250 W a baterií o kapacitě 720 Wh a bude vyrobeno v omezeném počtu kusů.

Audi, které v poslední době nabízí svým zákazníkům také elektromobily, se nehodlá omezit pouze na pohon čtyřkolových vozidel. Německá značka představila elektrokolo určené do náročného terénu.

Model má velmi moderní a agresivní design připomínající model RS Q e-tron, který by mohl předznamenávat dobré výkony. V lehkém hliníkovém rámu je umístěn motor Brose S-MAG s výkonem 250 W a napětím 36 V, který generuje točivý moment až 90 Nm, což zajišťuje dobrou akceleraci a výkon.

Cyklista má k dispozici až pět úrovní výkonu, které umožňují úplně vypnout elektrickou asistenci nebo nastavit režim Boost, píše web Moveelectric. Druhá možnost vám výrazně usnadní zdolávání prudkých stoupání. A baterie Fantic Integra 720 Wh 36 V zaručí dlouhý dojezd.

Kolo je určeno pro jízdu v terénu, takže je vybaveno plnohodnotným odpružením Öhlins se zdvihem 180 mm a také terénními pneumatikami. Vpředu jsou tedy pláště Vittoria E-MAZZA 29″ x 2,6, zatímco vzadu jsou pláště Vittoria E-MARTELLO 27,5″ x 2,8.

Elektorokolo je dále vybaveno 12voltovým zadním diferenciálem Sram GX Eagle a kotoučovými brzdami Braking IN.CA.S. K dispozici máme také displej zobrazující zvolený režim posilovače řízení, aktuální rychlost a stav baterie.

Kolo bylo vyrobeno v omezeném počtu kusů a nyní je k dispozici na britském trhu ve třech velikostech. Cena je přibližně 228 000 korun v přepočtu.

Zdroj: moveelectric.com