Umělá inteligence je skvělý pomocník při navrhování zahradního nábytku

V dnešní době už pravděpodobně neexistuje oblast, do které alespoň částečně nezasahuje umělá inteligence. Aktuálně se angažuje také v oblasti zahradnictví a zahradní architektury. Určitě vás nepřekvapí, že může být využívána také při navrhování zahradního nábytku. Proces může zahrnovat algoritmy generativního designu a může analyzovat nejrůznější faktory, které by ovlivňovaly stav zahradního nábytku. Patří zde například funkčnost, vzhled, použité materiály a také prostorové omezení. Umělá inteligence tak může pomáhat s vytvářením naprosto inovativního a efektivního designu zahradního nábytku, který by mohl vyhovovat potřebám uživatelů a splňovat veškeré estetické požadavky.

Návrh zahradního nábytku „Harmonie přírody“

Požádali jsme umělou inteligenci, aby zpracovala jednoduchý návrh zahradního nábytku, který by mohl vyhovovat velkému množství uživatelů. V jednoduchosti je krása a předložené řešení se nám jevilo jako příjemná verze zahradního nábytku, která má moderní design a vyhovuje aktuálním požadavkům. Posuďte sami. Stůl má kruhový tvar, s povrchem vyrobeným z recyklovaného dřeva, který zdobí jemné řezy inspirované přírodními tvary. Stůl je stabilní a odolný vůči povětrnostním vlivům. Uprostřed stolu je prostor pro umístění dekorativního zahradního krbu nebo pro květinovou výzdobu.

Nechybí ani židle a lehátka

Ergonomické židle mají lehký kovový rám, sedáky a opěrky jsou z přírodního ratanu a poskytují pohodlné a vzdušné posezení. Designová židle je inspirována organickými tvary a minimalismem. Lehátka s nízkým profilem vyrobeným z udržitelných materiálů, jako je bambus nebo akátové dřevo, jsou doplněná měkkými polštáři s odnímatelnými potahy, které lze snadno vyprat. Lehátka mají nastavitelné opěrky pro pohodlné poležení a relaxaci.

Doplňky k zahradnímu nábytku

Pokud si podle podobného návrhu necháte vyrobit krásný a designový nábytek na zakázku, je vhodné ho doplnit polstry na zahradní nábytek. Posezení tak bude mnohem pohodlnější a příjemnější. V každém případě využijte polštáře na zahradní nábytek, které jsou vyrobeny z odolných materiálů, které odpuzují vodu a snesou sluneční paprsky bez újmy na vzhledu barev. Velmi pohodlné jsou polštáře, kterými pokryjete celou zahradní židli a budete se tak oddávat naprostému pohodlí. Polštáře jsou příjemně měkké a díky nim si užijete posezení na sluníčku nebo u grilování na maximum.   

Svůj zahradní nábytek můžete doladit moderním a designově zajímavým závěsným křeslem. Závěsné křeslo má stylový macramé vzhled, závěsné kotouče a unese až 110 kg. Poskytuje netradiční posezení, které ocení hlavně děti a nejen ty. Neutrální béžová barva, ve které je křeslo vyráběno, se hodí hlavně k minimalistickému stylu zahradního nábytku.

Stínidlo jako důležitý prvek zahradního nábytku

Nesmí chybět ani stínidlo. Velký slunečník vyrobený z voděodolného materiálu s dřevěným stožárem poskytne stín a ochranu před slunečními paprsky. Jeho design je jednoduchý a elegantní, aby dokonale ladil s celkovým vzhledem zahrady.

Co si o tom myslíte?

Podle podobného návrhu by byl schopen šikovný stolař vyrobit naprostý unikát, nemyslíte? Umělá inteligence je schopna vygenerovat, navrhnout a otestovat tisíce podobných návrhů, které můžete blíže specifikovat svým požadavkům. Tímto způsobem může vzniknout obrovské množství naprosto originálních kousků, kterými můžete dekorovat svou zahradu či terasu.