Sektorové kuchyně: Vynikající volba za dobrou cenu

Víte, že kuchyňské linky se poprvé začaly objevovat až v první čtvrtině 20. století? Předtím se v kuchyních používal jen volně stojící nábytek. Tam kredenc, tamhle spíš a mycí stůl. Kuchyňské linky jsou ale daleko praktičtější. Na malém prostoru pojmou značné množství nádobí, a ještě máte všechno hezky po ruce.

Nejlepší samozřejmě je, když si necháte kuchyňskou linku navrhnout úplně na míru. Pak využijete dokonale každou skulinku a dostanete řešení, které vám maximálně vyhovuje. Tahle varianta je ovšem nejdražší. Právě proto jsou tako populární sektorové kuchyně.

Co očekávat od sektorových kuchyní?

Sektorová kuchyně je složená z jednotlivých sektorů, respektive dílů. Jedná se o spodní skříňky, nástěnné skříňky, pracovní desky a další součásti. Vy si pak pouze vyberete, jaké z těchto dílů do své kuchyně chcete dle vašeho prostoru, finančních možností i vkusu. Vlastně si vybudujete vlastní kuchyňskou linku na míru, jen vám ji nikdo speciálně nevyrábí. Vyráběné díly jsou typové, vy si je prostě poskládáte.

Vyberte si vše od skříněk až po úchyty

Neskládáte si však pouze samotné skříňky, vybíráte si veškeré prvky, které kuchyně má. Sami si tedy zvolíte třeba typ úchytů, soklové lišty atd. Podívejte se například na web nábytku Natali. V sekci sektorové kuchyně je na výběr z desítek kuchyní. Nechybí moderní černé, ale ani tradiční bílé, moderní, klasické a rustikální. U každé z nich pak najdete desítky produktů, z nichž si sami poskládáte svou kuchyni. Úplně sami na to samozřejmě být nemusíte, a pokud se nevěnujete interiérovému designu, je lepší oslovit odborníky. Vědí, co se jak dělá, poradí vám nejrůznější triky, pomohou výsledek dotáhnout k dokonalosti. Samozřejmě je nutné linku doplnit vhodnými spotřebiči. Podle jejich rozmístění si přímo vybíráte nábytek. Raději tedy prvně přemýšlejte prakticky a až pak se nechte unášet krásou dostupných sektorových kuchyní.