Proč si koupit vodní dýmku?

Kouření by měl být požitek, což se ovšem ne vždy děje. K tomu je však potřeba mít kvalitní tabák, jenž je stále dražší a dražší, stejně tak jako cigarety.

Kdo chce dobrou značku, musí si citelně připlatit, a to je pro mnoho lidí problém. Proto spousta milovníků tabákových výrobků inhaluje ty nejlevnější cigarety na trhu. Toto se dá ale vylepšit, a sice pomocí vhodné vodní dýmky.

Ochlazením k lepší chuti

Vodní dýmky jsou jedinečné v tom, že dokáží kultivovat kouř i z jinak nepříliš kvalitního tabáku. Součástí všech modelů je totiž nádržka na vodu, ve které k tomuto zázraku dochází. Díky tomu je možné nakupovat levnější tabák a zároveň se zcela nevzdat dobré chuti. S vodní dýmkou tak lze tímto způsobem dokonce i ušetřit.

Jen je nezbytné smířit se s vyšší počáteční investicí a samozřejmě také s faktem, že dýmky nejsou cigarety. Nedají se přenášet v kapse, a tudíž se používají hlavně v domácích podmínkách.

Ne každá vodní dýmka se může pyšnit stejnými vlastnostmi. Každý druh má svá pro i proti a záleží na každém, co přesně preferuje.

1. Malé vodní dýmky – jedná se o nejmobilnější a zároveň o cenově nejdostupnější druh. Z toho důvodu je o tento typ dýmek největší zájem hlavně u mladší generace, která má klasicky hluboko do kapsy. Za kompaktní rozměry se zde samozřejmě platí, a to menší vodní nádobkou. Proto chuť kouře u menších dýmek nebývá vždy úplně ideální.

2. Střední vodní dýmky – tyto modely jsou asi nejrozšířenější. Nabízejí totiž nejlepší poměr cena/výkon. Vzhledem k větší vodní nádobce už nejsou tak mobilní jako nejmenší verze, na druhou stranu tabák z nich chutná daleko lépe.

3. Velké vodní dýmky – nejlepší a nejdražší dýmky, které se dají běžně koupit. Jsou dost těžké, ale zároveň často i zdobné. Proto mnohdy fungují hlavně jako dekorace. Nejčastěji se s tímto typem dýmek můžeme setkat v profesionálních čajovnách.

Vodní dýmky nejsou rozhodně pro každého, nicméně jejich popularita i přesto roste. Tabák z nich totiž chutná lépe než z cigaret, díky čemuž se dá v konečném důsledku i dost ušetřit. Kdo má zájem o některý z modelů, může se poohlédnout po nějakém vhodném obchodě ve svém okolí, případně na internetu, kde je prodej vodnic také poměrně běžný.